Dwie tegoroczne ligowe porażki Cracovia powetowała sobie w Fortuna Pucharze Polski, rewanżując się za jedną z nich Warcie Poznań. Krakowianie wygrali w Grodzisku Wielkopolskim 1:0 awansując do ćwierćfinałowej rywalizacji.

10 dni temu obie ekipy grały na tym samym stadionie ligowy mecz PKO BP Ekstraklasy, który wygrała Warta 1:0.

Pierwsze minuty gry upływały pod znakiem niewielkiej przewagi Warty, podkreślonej trzema rzutami rożnymi. Po dziesięciu minutach spotkania gra przeniosła się na połowę poznaniaków, co miało dla nich niemiłe skutki.

W 12. min. sprytne prostopadłe podanie Pellego van Amersfoorta trafiło na czystą pozycję do Rivaldinho, który nie zmarnował okazji, posyłając futbolówkę między nogami Adriana Lisa. Po tym golu dla gości niewiele się działo na boisku w Grodzisku Wielkopolskim, a „Pasy” wydawały się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Dopiero w 44. min. wymiana podań pomiędzy poznańskimi piłkarzami dała okazję do wyrównania Mateuszowi Kuzimskiemu, ale ten nie trafił w piłkę.

Po przerwie niewiele się działo pod obiema bramkami, sytuacji było jak na lekarstwo. Jednak na koniec kwadransa zadrżał obóz Cracovii, ponieważ dobrze zacentrował Łukasz Trałka, a główkował Bartosz Kielba lecz brakło partnera, który mógłby wepchnąć piłkę do siatki. Trzy minuty później Daniel Pik po starciu z Trałką przewrócił się w poznańskim polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Jednak po analizie VAR okazało się, że to Trałka był poszkodowany i okazja do podwyższenia rezultatu została krakowianom odebrana.

Sytuacja dodała wiary Warcie w korzystny wynik i piłka częściej gościła w okolicy „szesnastki” Pasów. Poznaniacy pokusili się o dwa groźne strzały, ale zarówno Kuzimski jak Robert Janicki mieli problem z precyzją. Gracze Warty do końca przeważali, ale już o klarowne okazje było trudno.

Podopieczni Michała Probierza wygrali mroźną potyczkę i ocieplili swój wizerunek awansem do ćwierćfinału Fortuna Puchar Polski.

WARTA POZNAŃ – CRACOVIA KRAKÓW 0:1 (0:1)

Rivaldinho 12.

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ławniczak, Kieliba, Kiełb – Rybicki (65. Czyżycki), Trałka (65. Janicki), Kupczak, Jakóbowski (90. Jaroch) – Żurawski (74. Sopoćko) – Kuzimski.

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Szymonowicz, Marquez, Zaucha (61. Pik) – Sadiković (86. Ziewiec) – Rivaldinho, Thiago (78. Fiolić), Loshaj, Hanca (61. Siplak, 78. Ferraresso) – Van Amersfoort.