Monika Skinder została mistrzynią świata juniorek w sprincie techniką klasyczną. Na podium zameldowała się też Karolina Kaleta.

Zmagania rozpoczęły się od fantastycznych wiadomości. Już w kwalifikacjach triumfowała Karolina Kaleta, która na mecie zameldowała się z czasem 2 minut, 40 sekund i 26 setnych sekundy. Awans do ćwierćfinału wywalczyła ponadto Monika Skinder.

W ćwierćfinale obie Polki wygrały swoje biegi i pewnie awansowały do półfinału.

Obie Polki wystąpiły w tym samym biegu półfinałowym. Jako pierwsza linię mety przekroczyła Skinder, której czas wyniósł 2 minuty, 36 sekund i 34 sekundy. 10 setnych sekundy gorzej spisała się Kaleta, która zajęła 2. miejsce. Tym samym dwie Polki zapewniły sobie awans do finału, w którym rywalizowały z M. Hansson, V. Ryytty, M. H. Melling i V. Stepanovą.

W finale najlepiej spisała się Monika Skinder, która triumfowała z czasem 2 minut, 33 sekund i 24 setnych sekundy. Na 2. pozycji uplasował się Szwedka Moa Hansson, która straciła do Polki 74 setne sekundy. Czołową trójkę uzupełniła Karolina Kaleta (2:33:97).