Pogoń Szczecin w 1/8 Pucharu Polski przegrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 1:2. Tym samym to piłkarze z Gliwic cieszą się z awansu do ćwierćfinału.

Piast Gliwice bardzo szybko otworzył wynik meczu. Już w 14. minucie, dzięki wykorzystaniu rzutu karnego wyszli na prowadzenie 1:0. Sfaulowany został Michał Żyro, a karnego na gola zamienił Michał Chrapek. Pogoń nie potrafiła wyrównać. Dopiero pod koniec pierwszej połowy miała kilka szans strzeleckich. Niewiele brakowało, a pomógł by im w tym zawodnik Piasta Piotr Malarczyk, który prawie strzelił gola samobójczego.

Druga połowa nie zaczęła się dobrze dla Pogoni. Blisko strzelenia drugiego gola dla Piasta był Michał Chrapek, który miał przed sobą pustą bramkę. Ostatecznie piłkę z linii bramkowej wybił Mariusz Malec. Gliwiczanie grali swój, dobry futbol. Dzięki temu doprowadzili do strzelenia drugiego gola. Fatalny błąd popełniła obrona Pogoni, piłka trafiła pod nogi Mateusza Winciersza, a ten skierował ją do bramki. Pogoń chciała odrobić straty, więc w końcowej fazie meczu rzuciła się do ataku. To przyniosło efekt w postaci bramki kontaktowej. Dośrodkował Smoliński, a strzelcem bramki w 92. minucie został Luka Zahovic.

Na więcej bramek Pogoń Szczecin nie miała już czasu. To Piast Gliwice po końcowym gwizdku cieszył się z 1/4 Fortuna Pucharu Polski.

Pogoń Szczecin vs Piast Gliwice (0:2) 1:2

0:1 14′ (rzut karny) Michał Chrapek

0:2 56′ Mateusz Winciersz

1:2 90+2′ Luka Zahovic

Pogoń: Stipica, Bartkowski, Zech, Malec, Mata (74’Zahovic), Kucharczyk, Dąbrowski (73’Drygas), Gorgon (81’Podstawski), Kowalczyk (78’Hostikka), Smoliński, Benedyczak (78’Fornalczyk).

Piast: Plach, Konczkowski, Czerwiński, Malarczyk, Holubek, Jodłowiec (62’Huk), Sokołowski, Chrapek (83’Borkała), Pyrka (83’Lipski), Żyro, Winciersz.