W zaległym meczu 23. kolejki PusLigi  PGE Skra Bełchatów pokonała gospodarzy Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Do odnotowania jest fakt, że to pierwszy raz w historii, kiedy Skra wygrała w suwalskiej hali!

Pierwsza partia meczu zapowiadała się pomyślnie dla Ślepska. Gospodarze dominowali przede wszystkim w bloku, a Skra nie wyglądała dobrze. Bełchatowianie popełniali mnóstwo błędów. W pewnym momencie przewaga Ślepska wynosiła pięć punktów 9:4, wtedy o czas poprosił trener Andrzej Gogol. Szybko na boisko wprowadził atakującego Bartosza Filipiaka. Ten odwdzięczył się trenerowi punktowym blokiem, a także atakami. Dzięki dobrym serwisom Grzegorza Łomacza, a także Taylora Sander’a Skra zbliżyła się do Ślepska. Mimo to przegrała pierwszego seta 23:25.

Kolejny set to już dominacja Skry. Siatkarze Suwałk mylili się i prezentowali zdecydowanie gorzej od gości, a Bełchatowianie budowali swoją przewagę punktową. Asem serwisowym popisał się Bartosz Filipiak, po jego zagrywce Skra mogła cieszyć się z czteropunktowej przewagi 12:8. Ślepsk próbował gonić, ale nic to nie dało. To Skra mogła się cieszyć ze zwycięstwa w tym secie 25:22.

Trzeci set był najbardziej wyrównanym. Obie drużyny nie potrafiły odskoczyć, grały punkt za punkt. Kolejny raz świetnie serwował Bartosz Filipiak, który znów ustrzelił asa serwisowego na 13:11 dla Skry. PGE Skra kontrolowała wynik tego seta i utrzymywała minimalną przewagę nad przeciwnikami. Suwalczanie nie potrafili się przeciwstawić gościom. Zbyt często popełniali błędy co spowodowało kolejnego zwycięskiego seta dla Skry 25:22.

Ostatnia partia również była wyrównana. Przez praktycznie cały set oba zespoły grały bardzo zacięto. Skra chciała zakończyć spotkanie rezultatem 3:1, natomiast Ślepsk doprowadzić do Tie-breaka i przedłużyć swoje szansę w tym meczu. Ostatecznie wygrało pierwsze rozwiązanie. To Skra w kluczowych momentach czwartego seta nie popełniała błędów, dzięki czemu wygrała seta 26:24 oraz cały mecz 3:1.

Ślepsk Malow Suwałki vs PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23;22:25;22:25;24:26)

MVP: Grzegorz Łomacz

Ślepsk Malow: Tuaniga, Rousseaux, Sapiński, Bołądź, Waliński, Takvam, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Rohnka, Rudzewicz
PGE Skra: Łomacz, Sander, Huber, Petković, Ebadipour, Kłos, Piechocki (libero) oraz Filipiak, Mitić