Fot .Twitter PKO Ekstraklasa

W meczu 17. kolejki Ekstraklasy odbył się pojedynek pomiędzy liderującą Pogonią Szczecin, a zajmującym ósme miejsce Piastem Gliwice. Piast, który jest niebezpiecznym przeciwnikiem szczególnie na wyjeździe zdołał doprowadzić do podziału punktów.

Faworytem dzisiejszego starcia była z pewnością Pogoń Szczecin, która zajmuje pierwsze miejsce w Ekstraklasie. Poza tym grała na swoim stadionie i choć murawa pozostawiała wiele do życzenia to jednak własne boisko zazwyczaj sprzyjało Pogoni. Tak jednak nie było tym razem. Piast Gliwice sprawił trudności Szczecinianom. Warto dodać, że Gliwiczanie na cztery ostatnie mecze wyjazdowe wygrywali aż trzykrotnie! Tym razem zremisowali z Pogonią 0:0.

Mecz rozpoczął się dobrze dla piłkarzy Pogoni. Już w 7. minucie meczu mogli cieszyć się prowadzenia. Jednak kapitalną interwencję po strzale głową Kamila Drygasa zaliczył Franciszek Plach. To nie oznacza, że swoich szans nie mieli Gliwiczanie. W 25. minucie bardzo spudłował z pięciu metrów Kristopher Vida.

Nie minęło wiele czasu, a bliski odpowiedzi był Luka Zahović. Napastnik Pogoni miał sytuację sam na sam z bramkarzem Piasta Plachem, jednak nie wykorzystał jej. Chwilę przed końcem pierwszej połowy Plach musiał interweniować jeszcze po uderzeniu Jakuba Bartkowskiego. To właśnie golkiper Piasta był największym bohaterem pierwszej połowy i to jemu Gliwiczanie zawdzięczali remis z Pogonią.

W drugiej połowie to również Pogoń miała więcej okazji na strzelenie gola swoim rywalom. Aktywny w polu karnym był ciągle poszukujący bramki Kamil Drygas. W 66 minucie piłka dostała się pod jego nogi, on odwrócił się z nią i uderzył płaskim strzałem na bramkę Piasta. Kolejną dobrą interwencję zaliczył Plach, który wybił piłkę za linię.

Pod koniec meczu obu drużynom ciężko było tworzyć stu procentowe okazję. Wpływał na to szczególnie zły stan murawy, a także mniejsze chęci Pogoni na zdobycie bramki. Chwilę przed zakończeniem meczu wynik na korzyść Piasta mógł ustanowić Michał Żyro, ale jego strzał został obroniony przez bramkarza Szczecinian – Dante Stipicia.

Tym samym Pogoń Szczecin podzieliła się punktami z Piastem Gliwice. Zarówno jedna jak i druga drużyna może zapłacić za to spadkiem w tabeli Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin vs Piast Gliwice 0:0

Pogoń: Dante Stipica, Jakub Bartkowski, Benedikt Zech, Konstantinos Triantafyllopoulos, Luis Carlos Machado Mata, Damian Dąbrowski (63′ Tomas Podstawski), Michal Kucharczyk, Kamil Drygas (83′ Kacper Kozlowski), Kacper Smoliński (78′ Adrian Benedyczak), Sebastian Kowalczyk (63′ Alexander Gorgon), Luka Zahović (83′ Paweł Stolarski)

Piast: Frantisek Plach, Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Piotr Malarczyk, Jakub Holubek, Michał Chrapek, Tomas Huk, Arkadiusz Pyrka, Patryk Lipski (84′ Tiago Alves), Kristopher Vida (81′ Gerard Badia), Michał Żyro