Zaskoczenie w tym turnieju? W pewnym sensie na pewno. W swoim półfinale PGE Spójnia pozostawiła Trefl Sopot, dzięki skutecznym Cowellsowi oraz Matczakowi i Treattowi.

Początek spotkania był raczej wyrównany, ale trzeba podkreślić, że to PGE Spójnia była stroną przeważającą w ofensywie. Dopiero później dzięki trafieniom Karola Gruszeckiego oraz T.J. Hawsa Trefl osiągnął pięciopunktową przewagę. Mecz toczył się jednak w rytmie kosz za kosz, a sytuacja często się zmieniała, również m.in. za sprawą Omariego Gudula. Ostatecznie dzięki kolejnym akcjom Hawsa to Trefl był lepszy po 10 minutach – 22:19. Druga kwarta była długo bardzo podobna, czyli… niezwykle zacięta. Bardzo aktywni byli Filip Matczak i Darious Moten, ale żadna z drużyn nie mogła zbudować większej przewagi. Później lepiej zaczął prezentować się Baylee Steele, a dzięki jego akcjom stargardzianie uciekali na siedem punktów. Straty zmniejszali jeszcze Moten oraz Olejniczak, ale po 10 minutach to ekipa trenera Marka Łukomskiego wygrywała – 42:38.

W trzeciej kwarcie dość szybko Trefl doprowadził do remisu po trafieniach Łukasza Kolendy. Dzięki kolejnym zagraniom Nuni Omota potrafił zdobywać nawet minimalną przewagę, ale sam mecz był ciągle wyrównany – to było możliwe m.in. dzięki skuteczności Raymonda Cowelsa. Trójka Martynasa Paliukenasa ustawiła wynik po 30 minutach na 59:58. Kolejną część meczu PGE Spójnia rozpoczęła od serii 7:0, a świetnie prezentował się Cowels. Później akcją 3+1 popisał się Filip Matczak, a dzięki trafieniu Threatta przewaga wynosiła już 11 punktów. Paweł Leończyk i Dominik Olejniczak starali się jeszcze nawiązać rywalizację, ale kolejne straty na to nie pozwalały.

TREFL SOPOT – PGE SPÓJNIA STARGARD  73:84 (22:19, 16:23, 21:16, 14:26)

Trefl: Łukasz Kolenda 15, Karol Gruszecki 12, Nuni Omot 9, Paweł Leończyk 8, T.J. Haws 8, Martynas Paliukenas 7, Darius Moten 7, Dominik Olejniczak 7, Michał Kolenda 0.

Spójnia: Raymond Cowels 20, Filip Matczak 17, Jay Threatt 17, Baylee Steele 11, Omari Gudul 9, Kacper Młynarski 5, Mateusz Kostrzewski 4, Nick Faust 1, Francis Han 0.