Mistrzowie Polski pierwszym finalistą Pucharu Polski. Do finału wprowadził ich duet Ilfe Lundberg – Janis Berzins. Ostatecznie zielonogórzanie wygrali 105:79.

Pierwsze akcje należały do Stali. Trafienia Kella i trójka Garbacza dała im prowadzenie 7:0 po niespełna 100 sekundach. Jednak w odpowiedzi trafiali Lundberg i Groselle i Zastal doszedł rywali na punkt. Do gry włączył się Janis Berzins i mistrzowie Polski prowadzili. Po akcji 2+1 właśnie Berzinsa było nawet 23:18 i taką przewagę utrzymali do końca pierwszej kwarty. Gdy w drugiej kwarcie do gry włączali się kolejni zawodnicy Żana Tabaka Zastal prowadził nawet 43:31 po trójce Freimanisa. Świetnym drygentem był Ilfe Lunberg. Duńczyk zbierał, podawał a co najważniejsze trafiał.

Po zmianie stron przypomniał o sobie Groselle. Dodatkowe trafienia Lundberga (dwie trójki) i Zastal odjechał ostrowianom na całej linii. Na cztery minuty do końca trzeciej kwarty było 73:50 dla zielonogórzan.

W kolejnej części meczu swoje rzuty dokładał Łukasz Koszarek, a zwycięstwo Enea Zastalu nie było już zagrożone. “Setkę” przekroczył Lundberg, a zielonogórzanie zwyciężyli ostatecznie 105:79.

Najlepszym graczem Enea Zastalu był Iffe Lundberg z 29 punktami, 6 zbiórkami i 7 asystami.

ZASTAL ENEA BC ZIELONA GÓRA – ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WLKP.  105:79   (30:25, 25:12, 25:22, 25:20)

Zastal: Iffe Lundberg 29, Janis Berzins 26, Geoffrey Groselle 14, Rolands Freimanis 9, Kris Richard 8, Łukasz Koszarek 8, Cecil Williams 5, Filip Put 2, Mikołaj Siminski 2, Kacper Traczyk 0, Kacper Porada 0, Nikodem Klocek 0.

Stal: Jakub Garbacz 13, James Florence 13, Taurean Green 13, Trey Kell 11, Chris Smith 11, Josip Sobin 10, Jarosław Mokros 4, Mark Ogden 2 Szymon Ryżek 2.