fot: Ryszard Glapiak (tauronliga.pl)

W 20. kolejce Tauron Ligi doszło do sporej niespodzianki. Trzecia w tabeli ŁKS Łódź została pokonana 3:1 przez LTS Legionovia Legionowo, które mocno walczy aby utrzymać się w czołowej ósemce klasyfikacji Tauron Ligi!

Pierwszy set w wykonaniu obu drużyn wyglądał najbardziej wyrównanie. Mogliśmy oglądać długie wymiany w ich wykonaniu. Bardzo dobrze wyglądały również w obronie. Tak to wyglądało do stanu 18:18. Później to siatkarki z Łodzi przejęły inicjatywę. To nie trwało jednak zbyt długo. Podopieczne Michal’a Maska zaczęły popełniać wiele błędów własnych przez co to ostatecznie zawodniczki z Legionowa wyszły na prowadzenie. Chwilę potem wygrały seta 25:22.

Druga partia rozpoczęła się od pójścia za ciosem ze strony siatkarek z Legionowa. Szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie 4:1. Przewagę jednak roztrwoniły, Łodzianki szybko nadrobiły straty i to zaczęły imponować skutecznością. Dzięki temu mogły cieszyć się z wygranego seta 25:20 i do doprowadzenia do remisu w meczu.

Trzeci set to już pokaz siły siatkarek z Legionowa. Nie pozostawiły one złudzeń, kto jest dzisiaj lepiej dysponowany. Łodzianki kompletnie nie mogły odnaleźć się w swojej grze. Miały ogromne problemy w każdym aspekcie gry. Przez to tablica z wynikiem meczu w pewnym momencie pokazywała 21:12 dla gospodyń. Najbardziej wyróżniała się Julie Oliveria Souza, choć i reszta siatkarek Legionowa nie odstawała od swojej koleżanki. Mimo, że dziewięciopunktowej przewagi się nie udało utrzymać to i tak set padł łupem LTS Legionovia Legionowo 25:17.

Czwarty set to również koncertowa gra w wykonaniu gospodyń meczu. Już na samym początku odskoczyły one na siedem punktów 7:0. Siatkarki ŁKS Łódź nie grały lepiej niż w trzecim secie przez co nie były w stanie odrobić tej straty. Wynik w ostatnim secie, był dokładnie taki sam jak w poprzednim 25:17 na korzyść Legionovi Legionowo.

Dzięki zwycięstwu siatkarek z Legionowa przesunęły się one na szóste miejsce w Tauron Lidze, natomiast zawodniczki ŁKS Łódź zostały na trzeciej pozycji.

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo vs ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (25:22; 20:25;25:17;25:17).

MVP: Shelly Stafford

Legionovia Legionowo: Alicja Grabka, Julie Oliveira Souza, Jessica Rivero Marin, Olivia Różański, Shelly Stafford, Maja Tokarska, Izabela Lemańczyk (libero), Diana Dąbrowska, Klaudia Kulig (libero), Marta Matejko, Daria Szczyrba

ŁKS Łódź: Klaudia Alagierska, Britt Bongaerts, Katarina Lazovic, Nadja Ninkovic, Aleksandra Wójcik, Katarzyna Zaroślińska-Król, Krystyna Strasz (libero), Anna Kałandadze, Oliwia Laszczyk, Joanna Pacak, Aleksandra Pasznik.