Fot. Twitter @WTA

Nieudanie przebiegła przygoda polskich tenisistów w tegorocznym Australian Open. Dziś w walce o ćwierćfinał przegrała Iga Świątek.

Na 1. rundzie zmagania mężczyzn zakończyli K. Majchrzak i H. Hurkacz. Nieco lepiej poszło wspominanej Świątek, która w drodze do 4. rundy pokonała Holenderke Arantxę Rus (6:1; 6:3), Włoszkę Camilę Giorgi (6:2; 6:4) oraz Francuzkę Fionę Ferro (6:4; 6:3).

W walce o ćwierćfinał rywalką Polki była Rumunka Simona Halep. Polka dobrze weszła w mecz wygrywając pierwszego seta 6:3. Polce pomogły niewymuszone błędy Halep, która kilkukrotnie uderzała w siatkę. Druga partia rozpoczęła się od trzech wygranych gemów przez Rumunkę. Polce nie pomógł nawet as serwisowy przy własnej zagrywce w drugim gemie. Piłka po uderzeniu naszej zawodniczki kilkukrotnie wyleciała na aut, co w konsekwencji kosztowało przełamaniem w wykonaniu Halep. Ostatecznie Świątek nie zdołała zmienić swojego stylu gry i w drugiej partii przegrała 1:6.

Z początkiem trzeciej partii ponowiły się błędy z drugiej partii. Świątek potrafiła zanotować asa, ale popełniała proste błędy, jak posyłanie piłek w siatce, co kosztowało przełamaniem przez rywalkę już w pierwszym gemie. Asy ratowały Polkę, która w trzecim gemie wreszcie okazała się zwycięska. Tej sztuki dokonała dwukrotnie, gdyż chwilę później sama przełamała Rumunkę. Niestety, przy kolejnej swojej zagrywce oddała pole rywalce, która wyszła na prowadzenie 3:2. W kolejnych gemach nie dochodziło do przełamania, co w konsekwencji spowodowało porażkę Świątek 4:6.

Do porażki przyczyniły się z pewnością niewymuszone błędy polskiej tenisistki, która popełniła aż 42 takowe błędy przy zaledwie 17 Halep.

Nadzieja w grze podwójnej

Świątek nie kończy jednak pobytu w Australii. W mikście w parze z Łukaszem Kubotem wygrała mecz 1. rundy z gospodarzami – Astrą Sharma i Johnem-Patrickiem Shmithem (5:7; 7,6; 10:6). W 2. rundzie ich rywalami będzie Amerykanka Hayley Carter i Belg Sander Gille.

Jutro na korcie pojawi się też Łukasz Kubot, który w grze podwójnej mężczyzn będzie rywalizował z gospodarzami – Matthewem Ebdenem i wspominanym J. Smithem. Partnerem Polaka jest Holender Koolhof, z którym wyeliminował dwóch miejscowych – Thanasi Kokkinakisa i Nickiego Kyrgiosa (6:3; 6:4). W 1. rundzie porażkę z parą polsko-holenderską ponieśli Urugwajczyk Behar i Kolumbijczyk Escobar.

Fot. Twitter @WTA

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!