Warta Poznań pokonała dziś Zagłębie Lubin 1:0. „Zieloni” byli zespołem wyraźnie lepszym, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Łukasz Trałka.

Zagłębie przyjechało do Grodziska Wielkopolskiego w poszukiwaniu pierwszej wygranej w 2021 roku. Jednak, aby zespół z Lubina zdobył trzy punkty, najpierw musiałby zdobyć jakąkolwiek bramkę, a ta sztuka nie udała się w żadnym z dwóch meczów, które „Miedziowi” rozegrali po zimowej przerwie. Plany te zamierzała pokrzyżować poznańska Warta, która dla odmiany, jeszcze w tym roku nie przegrała. Jedni i drudzy mieli, więc o co grać – goście o przełamanie, a podopieczni Piotra Tworka o podtrzymanie dobrej passy.

Od bardzo groźnej sytuacji mecz rozpoczęli przyjezdni – Patryk Szysz znalazł się w polu karnym rywali, ale jego strzał został zatrzymany przez bramkarza „Zielonych”, Adriana Lisa. W kolejnych minutach zamiast składnych akcji, mogliśmy oglądać, jak piłkarze obu zespołów zmagają się z problemami zdrowotnymi. Najpierw boisko opuścić musiał kapitan gospodarzy, Bartosz Kieliba, a następnie kontuzji doznał stoper Zagłębia, Kamil Kruk. Po tych „przemeblowaniach” w formacjach defensywnych, piłkarze nie chcieli forsować tempa. Dopiero w 39. minucie Dominika Hładuna zaskoczyć strzałem głową próbował Grzesik. Próba ta okazała się nieudana i zawodnicy zeszli do szatni przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej odsłony przyniósł kibicom więcej emocji niż cała pierwsza połowa. W 49. minucie uderzenie Żurawskiego skutecznie odbił bramkarz gości. Chwilę później groźnie uderzał Grzesik, ale futbolówka ostatecznie minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Dominika Hładuna. Swoich okazji szukali również podopieczni Martina Seveli, ale to gospodarze w 75. minucie cieszyli się z gola. Michał Jakóbowski dobrze odnalazł w polu karnym Trałkę, który idealnym strzałem pod poprzeczkę, wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie. W 81. minucie swoją szansę zmarnował Jakóbowski – kolejną dobrą interwencją popisał się Hładun. Ostatecznie „Warciarze” utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego i trzy punkty zostały w Grodzisku.

Zagłębie nadal nie potrafiło zdobyć pierwszej bramki w tym roku. Dla lubinian jest to  kolejny słaby mecz. W odmiennej sytuacji znajduje się Warta, która w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła 7 punktów. Dzisiejsze zwycięstwo „Zielonych” pozwoliło przeskoczyć w tabeli inny klub ze stolicy Wielkopolski, Lecha Poznań. Podopieczni trenera Tworka zagrali bardzo dobrze w drugiej połowie i w pełni zasłużenie zainkasowali dziś komplet punktów.

Warta Poznań : Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

Bramka: Trałka 75.

Kartki: 88. Jakóbowski (WAR)

Warta Poznań: Lis – Kuzdra, Kieliba (14. Ławniczak), Ivanov, Kiełb – Trałka (79. Kupczak), Kopczyński – Grzesik (79. Janicki), Żurawski (92. Burman), Jakóbowski – Jaroch

Zagłębie Lubin: Hładun – Wójcicki, Kruk (20. Jończy), Oko, Balić – Bashkirov (84. Poręba) – Szysz, Starzyński, Żubrowski, Drazić (84. Simić) – Bednarczyk (84. Mraz)