W meczu 21. piłkarskiej Bundesligi Bayern podejmował u siebie Arminią Bielfeld, które musi walczyć o utrzymanie.

Faworytem był rzecz jasna Bayern, który jest świeżo upieczonym klubowym mistrzem świata. Niespodziewanie to przyjezdni schodzili do szatni z prowadzeniem.

Już w 10. minucie spotkania strzałem z linii pola karnego bramkarza gospodarzy pokonał Vlap. W 37. minucie prowadzenie podwyższył uderzający głową – Pieper.

Na odpowiedź Monachijczyków musieliśmy poczekać do drugiej części gry. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry piłkę w polu karnym przyjął klatką piersiową Robert Lewandowski. Polak obrócił się i z woleja wpakował piłkę do siatki.

Niestety, już chwilę później kolejne trafienie dla gości zanotował Gebauer. Bawarczycy zdołali wyrównać. Bramki dające remis i cenny punkt dołożyli uderzający głową Tolisso (57′) i strzelający po ziemi – Davies (69′).

Bayern remisuje u siebie 3:3. W tabeli rozgrywek ma na koncie 49 oczek. Dla Lewandowskiego dzisiejsze trafienie jest 25. w lidze.