W poniedziałkowe popołudnie MKS Perłą Lublin wysoko pokonuje tureckie Kastamonu 35:26 (18:9). Po tej wygranej zawodniczki z Lublina dalej zachowują szanse na wyjście z grupy.

Samo spotkanie lublinianki rozpoczęły od dwóch goli Joanny Szarawagi, a po pięciu minutach gospodynie prowadziły 4:1. Na tym etapie meczu biało-zielone były zdecydowanie lepsze, a przede wszystkim skuteczniejsze od rywalek, co potwierdziły pięcioma bramkami zaliczki w minucie dwunastej (8:3).

W drugiej części pierwszej połowy lublinianki ani na moment nie oddały inicjatywy ekipie z Turcji. Co więcej, powiększyły nawet przewagę i do szatni zeszły, wygrywając różnicą aż dziewięciu trafień! Ozdobą samej końcówki był przepiękny gol „z powietrza” Aleksandry Rosiak, której asystowała Magdalena Balsam.

To właśnie skrzydłowa była tą, która w 36. minucie wykorzystała dogranie świetnie broniącej w tym meczu Mariny Razum, rzucając tym samym na 21:11. Moment później było już 11 bramek dystansu! Taka zaliczka pozwoliła biało-zielonym na spokojne kontrolowanie wyniku i na spokojne prowadzenie gry. Tę radość i spokój w rozgrywaniu i w rzucie prezentowała m.in. Marta Gęga, która trafiając na 26:16 z rzutu karnego – najzwyczajniej  przelobowała bramkarkę rywalek.

Ostatni kwadrans nic nie zmienił w grze MKS, który nadal powiększał zaliczkę. Ostatecznie zatrzymała się ona na dziewięciu bramkach i wyniku 35:26.

W fazie grupowej Ligi Europy lubliniankom został do rozegrania jeden mecz, a w min zmierzą się w Togliatti z miejscową Ładą.

MKS Perła Lublin – Kastamonu Beledyiesi GSK 35:26 (18:9)

MKS Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak – Gęga 7, Nocuń 6, Szarawaga 5, Anastacio 5, Rosiak 4, Nosek 3, Malović 2, Tatar 2, Balsam 1, Gadzina, Olek, Więckowska. Kary: 10 min. Trener: Kim Rasmussen.

Kastamonu: Durdu, Pandzic – Kurtović 7, Ikhneva 4, Aydin 4, Kovarova 4, Zulic 2, Kojic 2, Turkoglu 2, Yilmaz 1, Coskun, Vetkova, Sarikaya, Eriksson. Kary: 6 min. Trener: Helle Thomsen.

Sędziowali: Ruslan Loshak, Artem Shajbakov (Ukraina).

1. Nantes.  5 3 0 2 120:115 6
2. Perła Lublin.  5 2 1 2 130:125 5
3. Kastamonu.  5 2 1 2 130:142 5
4. Togliatti.  5 2 0 3 117:115 4