W ostatnim meczu 15. kolejki PGNIG Superligi kobiet liderujący w tabeli  Zagłębie Lubin wygrywa na wyjeździe po bardzo zaciętym meczu Piotrcovią Piotrków Trybunalski 24:23. Wynik meczu był otwarty do ostatniej sekundy spotkania.

Miedziowe rozpoczęły od mocnego uderzenia. W 11. minucie po trafieniu Adrianny Górnej było już 6:1 dla Zagłębia. Piotrcovia miała problemy ze zdobywaniem bramek, a jeśli już dochodziła do sytuacji to świetnie między słupkami spisywała się Monika Maliczkiewicz. Gospodynie zaczęły grać lepiej dopiero od dwudziestej minuty. Zagłębie nie rzucało już seryjnie bramek, a piotrkowianki, dyrygowane przez Romanę Roszak, zniwelowały stratę do dwóch bramek i do szatni zeszły z wynikiem 12:14.

Początek drugiej połowy znów należał do Zagłębia, które w 39. minucie po bramce Darii Zawistowskiej, prowadziło 19:15. Wtedy jednak w drużynie gości coś się zablokowało, co wykorzystały piotrkowianki. Na dziewięć minut przed końcem do remisu (20:20) doprowadziła Daria Szynkaruk, a na dwie minuty przed końcem było 23:23. Wtedy Monika Maliczkiewicz obroniła w fantastycznym stylu sytuację sam na sam z Oktawią Płomińską, a po chwili bardzo ważną bramkę rzuciła dla Zagłębia Patrycja Świerżewska. W ostatniej akcji rzucała Magdalena Drażyk. Piłka wpadła do bramki Zagłębia, ale już po końcowej syrenie.

Piotrcovia – Zagłębie 23:24 (12:14).