Odrabiając zaległości z 14. kolejki TAURON Ligi Grupa Azoty Chemik spotkał się dziś w Policach z outsiderem Eneą PTPS Piła, którą mimo przegranej w pierwszym secie, pokonał 3:1.

Trener Ferhat Akbas rozpoczął mecz zmienionym składem. Chemik nie mógł znaleźć rytmu, popełniał sporo błędów, a mimo tego w partii otwarcia miał dwie piłki setowe i mógł objąć prowadzenie. Ostatecznie policzanki popełniły więcej decydujących błędów i przegrały pierwszy set na przewagi. (26:28). Reakcją tureckiego szkoleniowca było wprowadzenie kilku siatkarek podstawowego składu, co pomogło przejąć inicjatywę i swobodnie wygrać pozostałe partie, do 17, 13 i 18. Mecz zakończyła atakiem ze środka Agnieszka Kąkolewska. Pierwszy raz od wielu tygodni całe spotkanie rozegrała Natalia Mędrzyk. Przyjmująca Chemika zdobyła 24 punkty (58% w ataku, 67% przyjęcia) i została uznana MVP. Wygrana dała Chemikowi awans na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE – ENEA PTPS PIŁA 3:1 (26:28, 25:17, 25:13, 25:18)

MVP: Natalia Mędrzyk

Grupa Azoty Chemik Police: Grajber, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Baijens, Łukasik, Strantzali, Mędrzyk, Bałdyga, Kubacka, Maj-Erwardt, Żurawska.
ENEA PTPS Piła: Gawlak, Wystel, Pelczarska, Gądek, Ponikowska, Bartkowska, Łyszkiewicz, Bodasińska, Pawłowska.
Źródło: chemik-police.com