fot: Twitter PKO Ekstraklasa

W ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec podjęła na własnym stadionie niezbyt dobrze dysponowaną w ostatnim czasie Cracovie Kraków. Mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.

Spotkanie z pozoru nie wywoływało większych emocji przed samą konfrontacją. Jednak dla obu drużyn mogły być to punkty na wagę złota. Przypomnijmy tylko, że Cracovia Michała Probierza w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy nie zanotowała jeszcze ani jednego zwycięstwa. Natomiast sytuacji w Mielcu chyba nie trzeba przedstawiać. Zespół Leszka Ojrzyńskiego jest na ostatnim miejscu w tabeli i aby z niego wyjść drużyna Stali musi wreszcie zacząć punktować.

Jednak trudna sytuacja obu drużyn nie przełożyła się na emocje i widowiskową grę obu zespołów, ponieważ pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

To drużyna Michała Probierza dyktowała tempo gry w pierwszej połowie niemal osaczając bramkę strzeżoną przez Rafała Strączka. Najdogodniejszą sytuacje na wyjście na prowadzenie stworzyła sobie jednak Stal. Na nieszczęście drużyny Leszka Ojrzyńskiego Maciej Jankowski fatalnie zachował się w stuprocentowej sytuacji nie pokonując bramkarza rywali z najbliższej odległości.

Na drugą połowę trener Stali postanowił lekko przemodelować drużynę i dokonać dwóch zmian w swoim zespole. Na placu gry pojawili się: Petteri Forsell oraz Robert Dadok.

Decyzja o wprowadzeniu Szweda na boisko okazało się być trafiona, ponieważ już w 58. minucie strzał zawodnika Stali był bliski wyprowadzenia mielczan na prowadzenie. Na nieszczęście beniaminka strzał Szweda zatrzymał się na poprzeczce.

Kolejną dobrą sytuacją dla Stali na wyjście na prowadzenie była próba strzału głową w wykonaniu Aleksandara Kolewa. Na nieszczęście gospodarzy strzał okazał się być minimalnie niecelny.

Swoje okazje na rozstrzygnięcie losów spotkania miała też Cracovia, ale dobra postawa bramkarza Stali uniemożliwiła pasom wywiezienie 3 punktów z Mielca.

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem 0:0.