Kolarstwo

Wyścig Grand Prix Velo Manavgat zaliczany do klasyfikacji UCI Europe Tour zakończył się pomyśli Alana Banaszka. Polak z grupy Mazowsze Serce Polski Team zajął w Turcji 2. miejsce.

Trasa liczyła 147,5 km i biegła wokół miasta Manavgat. Silny wiatr utrudniał formowanie się ucieczek. Na odważny ruch zdecydowało się dwóch kolarzy, którzy na 45 km przed metą mieli około 4 minut przewagi nad zasadniczą grupą, gdzie najmocniej pracowały ekipy Mazowsze Serce Polski Team oraz Giotti Victoria – Savini Due.

Ostatecznie o końcowych rezultatach zdecydował sprinterski finisz, w którym najlepiej zaprezentował się Harrif Saleh (Terengganu Cycling Team), który linię mety przekroczył z czasem 3 godzin, 13 minut i 35 sekund. Tuż za jego plecami finiszował Alan Banaszek.

Polski kolarz przyznał, że nie obyło się bez utrudnień. – Drużyna spisała się wspaniale na ostatnich kilometrach. Plan uległ zmianie, ponieważ musieliśmy dwóch naszych ludzi poświęcić do gonienia ucieczki, ponieważ było groźnie, ale jak zwykle chłopaki byli nie do zastąpienia, bo prowadziliśmy prawie do mety. Wyskoczyłem trochę za wcześnie na finiszu i zawodnik z Malezji wyprzedził mnie, ale dowiozłem 2. miejsce, co jest dobrym osiągnięciem – powiedział Alan Banaszek na łamach mediów społecznościowych swojej drużyny.

Źródło: Informacja własna + naszosie.pl