W sobotnim starciu derbowym pomiędzy liderem z Lubina a wiceliderem z Kobierzyc górą Zagłębie, które po bardzo dobrej końcówce  pokonało KPR Gminy Kobierzyce 29:24 i  tym samym umocniło się na górze w tabeli zwiększając swoją przewagę do sześciu punktów.

Rangę i wysoki poziom spotkania było czuć od pierwszego gwizdka. Wynik odtworzyła zawodniczka gości Zorica Despodovska. Po dość długim okresie czasu drugą bramkę w meczu strzeliła po udanym kontrataku zawodniczka miedziowych   Adrianna Górna. Przez całą pierwszą połowę była prawdziwa wymiana ciosów i dobra gra bramkarek w obu drużynach, co było widać na tablicy wyników. Pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania Kobierki odzyskały prowadzenie – 11:10, ale jeszcze przed przerwą podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej doprowadziły do remisu po 13.

W 40. minucie lubinianki wypracowały sobie dwubramkową przewagę (20:18) i znalazły się w lepszej sytuacji, tym bardziej, że dwie minuty później kontrę wykorzystała Adrianna Górna i było plus trzy. Następnie KPR zmniejszył starty do jednej bramki, ale Zagłębie znów odskoczyło na trzy.

W ostatnich fragmentach meczu popularne miedziowe zagrały dobrze w obronie, wyłączając przy tym najlepiej rzucające w tym sezonie zawodniczki z Kobierzyc Zorice Despodovską, Natalię Janas, Kingę Jakubowską, i obrotową Zuzanne Ważną.

Też w tym fragmencie meczu w defensywie Kobierzyc we znaki dawała się najbardziej Joanna Drabik, która nie dość, że zdobywała bramki, to jeszcze po faulach na niej przyjezdne lądowały na ławce kar.

Ostanie minuty meczu należały do Zagłębia, które nie dały swoim rywalkom żadnych szans.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 29:24 (13:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 1, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 5, Drabik 5, Galińska, Zawistowska 3, Kochaniak 5, Matieli 6, Noga, Belmas, Świerżewska 4, Milojević.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 2, Kucharska, Mokrzka 2, Ilnicka 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 1, Janas 5, Wiertelak 1, Ważna 5, Ivanović, Koprowska 1, Despodovska 4, Wicik, Michalak.