Po licznych zwrotach akcji i skuteczniej grze w końcowych minutach drużyna Eurobudu JKS Jarosław wygrywa z Młynami Stoisław Koszalin 28:25 (16:13). Fenomenalną skutecznością popisała się zawodniczka czarno – niebieskich Aleksandra Zimny która strzeliła w tym meczu 11 bramek.

Ekipa trenera Reidara Moistada, JKS dobrze weszła w mecz, budując na samym początku meczu zbudowała trzy bramkową przewagę po bramkach A. Zimny, Kozimur i Pietras. Po dziesięciu minutach spotkania Jarosławianki prowadziły 5:3. Od kontaktowego rzutu Lesii Smolinh (5:4) drużyny punktowały niemal naprzemiennie.

W 16. minucie trener Koszalina Waldemar Szafulski, przy trzybramkowym prowadzeniu gospodyń (10:7), poprosił o czas dla swojego zespołu. Przerwa zdecydowanie lepiej podziałała na dobrze dysponowane Jarosławianki, które szybko powiększyły przewagę (13:7). Dopiero w 22. minucie Gabriela Urbaniak przełamała złą passę (13:8), ale rzut Julii Pietras po świetnym podaniu Katarzyny Kozimur pozwolił na powrót do sześciobramkowego prowadzenia (14:8). W końcówce pierwszej części meczu Koszalinianki znacznie poprawiły grę i zmniejszyły dystans trafień (15:12). W 30. minucie, tablica na hali wskazywała wynik 16:13.

W drugą połowę spotkania zdecydowanie lepiej weszły przyjezdne, które w 34. minucie doprowadziły do remisu (16:16). Rzut karny w wykonaniu Lesii Smolinh pozwolił Koszaliniankom na objęcie pierwszego w tym meczu prowadzenia (17:18). Stratę wyrównała fenomenalnie spisująca się w tym meczu Aleksandra Zimny.

Żadnej z ekip, aż do 47. minuty nie udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Sytuację zmienił rzut Iulii Andriichuk (20:22). Nieco ponad trzy minuty gry wystarczyły Jarosławiankom na wyrównanie wyniku, a następnie na objęcie prowadzenia (24:23). Po serii czterech obronionych rzutów Karoliny Szczurek, na pięć minut przed zakończeniem meczu, drużyna z Jarosławia nadal prowadziła jedną bramką (25:24).

Jednak końcówka należała do czarno – niebieskich, która zachowała więcej zimniej krwi.  Rzut Valentiny Nestsiaruk pozwolił drużynie gospodyń odskoczyć na dwa trafienia (27:25), a na doprowadzenie do remisu pozostało Koszaliniankom tylko 57. sekund. Czas ten wykorzystała jednak Sylwia Matuszczyk, która tuż przed końcową syreną zdobyła z linii sześciu metrów 28. bramkę. I to JKS Jarosław wygrał w tym meczu 28:25.

MVP tego spotkania została Aleksandra Zimny.

Eurobud Grupa JKS Jarosław 28:25 Młyny Stoisław Koszalin (16:13)

Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Matuszczyk 1, Nestsiaruk 4, Pietras 7, Zimny 11, Kozimur 5, Guziewicz, Donets, Mikosz, Strózik, Parandii.
Trener: Reidar Moistad.

Koszalin: Krebs, Zimny, Filończuk – Urbaniak 3, Haric 4, Volovnyk 1, Nowicka 1, Rycharska 3, Smolinh 9, Borysławska 2, Adriichuk 2, Mączka, Kowalik, Somionka.

Trener: Waldemar Szafulski.