Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego rozpoczął fazę pucharową Ligi Mistrzów 2020/2021. We wtorkowy wieczór piłkarze z Bundesligi grali w Rzymie, gdzie ich rywalem było miejscowe SS Lazio.

Już pierwsza połowa pokazała kto będzie górą. W 9. minucie wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski. W tej sytuacji fatalnie zachował się Musacchio, który zbyt lekko dograł piłkę w kierunku swojego bramkarza, futbolówkę przejął polski napastnik, który zwiódł golkipera gospodarzy i bez problemów umieścił piłkę w pustej bramce.

Jeszcze przed przerwą trafienia dla Monachijczyków zanotowali uderzający zza pola karnego Musiala i dobijający po strzale Comana – Sane.

Tuż po przerwie przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Po przejęciu piłki przez Bawarczyków, lewą stroną ruszył Sane. Ten wbiegł w pole karne, zwiódł obrońce i dograł do środka, gdzie Acerbi zamiast ratować, to wbił piłkę do pustej bramki notując tym samym samobója.

Na pocieszenie kilka minut później bramkę po strzale z rzutu karnego zdobył Correa.

Ostatecznie wynik się nie zmienił i Bayern wygrywa 4:1. Dzięki dzisiejszej bramce, Robert Lewandowski ma już na koncie 72 trafienia zanotowanych w Lidze Mistrzów i samodzielnie zajmuje 3. w zestawieniu najlepszych strzelców Champions League.