Piłka nożna

SSC Napoli gościło u siebie Granadę w meczu rewanżowym 1/16 Ligi Europy. Jedną z bramek strzelił Piotr Zieliński.

Gospodarze byli zmuszani do odrabiania strat. Na wyjeździe przegrali z hiszpańską drużyną 0:2.

Gola otwierającego wynik spotkania zdobył w 3. minucie Piotr Zieliński. Polak przebiegł środkiem boiska kilkanaście metrów, po czym tuż przed szesnastkę zamarkował uderzenie prawą nogą, przełożył futbolówką na lewą nogę i uderzeniem na wysokości bramkarza umieścił ją w siatce.

Jeszcze przed przerwą do wyrównania w meczu doprowadził w 25. minucie uderzający głową – Montoro.

Piłkarze z Neapolu wyszli na drugą połowę z arcy trudnym zadaniem. Do awansu potrzebowali strzelić aż trzy bramki. Miejscowi rzeczywiście znaleźli sposób na pokonanie bramkarza przyjezdnych, ale zdarzyło się to tylko raz. W 59. minucie piłkę w polu karnym otrzymał wbiegający w nie – Fabian Ruiz, którego po płaskim strzale wpisał się na liście strzelców.

Napoli – Granada 2:1 (Dwumecz; 2:3)