W hitowym starciu 17. kolejki PGNiG Superligi Kobiet KPR Gminy Kobierzyce, które zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli pokonały Perłę Lublin 31:30 (15:14).

Od samego początku meczu obie drużyny dyktowały ostre tempo. Wynik otwarła zawodniczka gospodarzy Zorica Despodovska, która w początkowych pięciu minutach strzeliła trzy bramki. Po chwili Lublinianki zagrały lepiej w ataku czego efektem było najpierw doprowadzenie do wyrównania a potem dwubramkowa ich przewaga.

KPR wyrównał wynik w ostatniej minucie pierwszej części spotkania – najpierw do pustej siatki, a następnie z kontry trafiła Natalia Janas (14-14 w 30’). W zasadzie równo z syreną rzut karny wykorzystała natomiast Kinga Jakubowska. Na przerwę zespoły schodziły przy rezultacie 15-14 dla gospodyń.

Po zmianie stron lublinianki wrzuciły wyższy bieg. W zaledwie pięć minut zdołały odwrócić wynik (18-20). Zawodniczki Edyty Majdzińskiej potrzebowały chwili, aby się odnaleźć (21-20 w 39’). Gra zrobiła się dużo agresywniejsza, ciężar zdobywania bramek dla zespołu z Kobierzyc wzięły na siebie Jakubowska oraz Ważna, po drugiej stronie natomiast często trafiały Nosek i Anastacio.

Przez długi czas żadna drużyna nie potrafiła jednak wypracować sobie przewagi większej niż dwa trafienia. Udało się to dopiero w 48minucie  „Kobierkom”, kiedy to trzeci raz z rzędu na listę strzelczyń wpisała się kapitanka, Mariola Wiertelak (28-25 w 48 minucie). Przyjezdne nie zamierzały jednak odpuszczać, więc kiedy zdobyły bramkę kontaktową, o czas poprosiła Edyta Majdzińska (29-28 w 52minucie). Mimo tego Perła zdołała wyjść na prowadzenie (29-30 w 55 minucie).

Gospodynie zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę na trzy minuty przed końcem meczu (31-30 w 57’). MKS nie potrafił odwrócić losów spotkania i to kobierzyczanki dopisały na swoje konto trzy oczka. Mecz zakończył się wynikiem 31-30.

Drużyna KPR Gminy Kobierzyce dzięki temu zwycięstwu umocniła się na drugim miejscu, zwiększając przewagę w tabeli nad trzecią Perłą do 10. punktów.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 31-30 (15-14).
KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk 2, Buklarewicz, Wiertelak 5, Ivanović, Ważna 5, Koprowska 1, Despodovska 7, Wicik 2, Michalak, Janas 2
Kary: 6 min.
Karne: 3/4
MKS: Razum, Gawlik – Nosek 7, Gęga 5, Anastacio 4, Szarawaga 1, Królikowska 1, Rosiak 4, Tatar 3, Nocuń 3, Gadzina, Więckowska, Balsam 2