Marcisz

Mniej szczęścia niż skoczkowie mieli na trasach Mistrzostw Świata w Oberstdorfie polscy biegacze narciarscy. Najlepiej spisała się Izabela Marcisz.

Najlepsza z Polek zajęła w skiathlonie, czyli biegu łączonym ze startu wspólnego 40. miejsce. Marcisz wbiegła na metę z czasem 44 minut i 1 sekundy tracąc do najlepszej Johaug 5 minut, 25 sekund i 5 dziesiątych sekundy. 47. była Weronika Kaleta, zaś 53. miejsce zajęła Karolina Kukuczka. Do rywalizacji przystąpiło 59 zawodniczek.

Wśród panów, którzy biegli na 30 km, triumfował Alexandar Bolshunov, który na metę przybiegł z czasem 1 godziny, 11 minut, 33 sekund i 9 dziesiątych sekundy. Najlepszy z Polaków, Mateusz Haratyk, był 55. ze stratą 9 minut, 5 sekund i 7 dziesiątych sekundy. Zdublowanym został Kacper Antolec.