W 19. kolejce PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze podjął u siebie Legię Warszawa. Wojskowi zwyciężyli 2:1 i zachowają na pewno pozycję lidera.

Już w 4. minucie meczu to Legioniści wyszli na prowadzenie po trafieniu Bartosza Kapustki. Asystował mu Juranovic, a pomocnikowi Legii zostało wbicie piłki ślizgiem do bramki Górnika. Oba zespoły grały bardzo agresywny futbol. W 39. minucie został ukarany żółtą kartką, za przewinienie piłkarz Górnika Zabrze – Erik Janża. Sfaulował on Luquinhasa. Janża nie zgadzał się z decyzją arbitra, w tej sprawie interweniował u arbitra  sam trener Legii Czesław Michniewicz.

Gospodarze w doliczonym czasie gry strzelili gola, wyrównując 1:1. Strzelcem bramki z rzutu karnego był Jimenez. W polu karnym był on sfaulowany przez obrońcę Legii Artura Jędrzejczyka. Jimenez bez najmniejszego problemu zmylił w bramce Artura Boruca i na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem remisowym.

W drugiej połowie doszło do kilku zmian. Debiut w Legii zaliczył Ernest Mucieg, a w 55. minucie na boisku pojawił się 21-letni Kacper Kostorz. To on pod koniec meczu strzelił bramkę dla Legii na wagę wywiezienia z Zabrza trzech punktów. Kostorz w 82. minucie wbiegł w pole karne, minął obrońcę Wojskowych i wykończył akcję celnym strzałem.

Legia Warszawa aktualnie z dorobkiem 39 punktów prowadzi w tabeli PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze, który zgromadził 27 punktów znajduję się na piątej pozycji.

Górnik Zabrze vs Legia Warszawa 1:2 (1:1)

4′ 0:1 Bartosz Kapustka

45+2′ 1:1 Jesus Jimenez (karny)

82′ 1:2 Kacper Kostorz

Górnik Zabrze: Martin Chudy, Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz (62′ Aleksander Paluszek), Giannis Masouras, Roman Prochazka (74′ Daniel Ścislak), Krzysztof Kubica, Bartosz Nowak (74′ Alasana Manneh), Erik Janża, Jesus Jimenez, Alex Sobczyk (54′ Richmond Boakye).

Legia Warszawa: Artur Boruc, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Artem Szabanow, Josip Juranović, Andre Martins (55′ Kacper Kostorz), Bartosz Slisz (69′ Walerian Gwilia), Luquinhas (87′ Paweł Wszołek), Filip Mladenović, Bartosz Kapustka, Rafael Lopes (46′ Ernest Mucci).