Lewandowski

To była udana sobota dla polskich sportowców. Oprócz triumfu w turnieju WTA Tour Igi Świątek i mistrzostwa świata Piotra Żyły, bramki dla swoich drużyn zanotowali Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak.

W Bundeslidze Bayern podejmował w Monachium FC Koln. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który ma łącznie 28 trafień w tym sezonie. Pierwszy z goli padł w 33. minucie, kiedy to kapitan reprezentacji Polski odegrał piłkę do Goretzki, po czym wbiegł w pole karne, co zauważył Niemiec. Polak otrzymał piłkę w okolicy szesnastki i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza przyjezdnych. Na kolejne trafienie Lewandowski czekał do 65. minuty. Tym razem piłkę w pole karne, gdzie czekał polski napastnik, zagrał Muller, zaś Lewandowski bez namysłu uderzył na bramkę i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Ostatecznie Bawarczycy zwyciężyli 5:1.

Bramkę na rosyjskich boiskach zanotował Grzegorz Krychowiak. Jego Lokomotiw podejmowało w derbach Moskwy ekipę CSKA. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się już w 8. minucie, kiedy to trafił Lisakovich. Jeszcze przed przerwą bramkę po strzale zza pola karnego zanotował Krychowiak, czym ustalił wynik spotkania na 2:0.