19. kolejkę Ekstraklasy kończył mecz we Wrocławiu. Śląsk, dzięki dwóm bramkom Exposito, pokonał 2:1 Pogoń Szczecin.

W ten weekend swoje mecze wygrały zespoły bezpośrednio rywalizujące w tabeli z „Portowcami” – Legia oraz Raków. Piłkarze Kosty Runjaicia od samego początku ruszyli więc w pogoń za zwycięstwem, aby nie wypaść z walki o mistrzostwo Polski. Na przeciwko szczecinian stanął wrocławski Śląsk, który w ostatnim czasie miewał spore problemy ze zdobywaniem punktów.

Goście narzucili swoje warunki gry już od pierwszego gwizdka sędziego. Najpierw technicznym strzałem próbował się Gorgon, ale skutecznie interweniował Putnocky. W 12. minucie „Portowcy” objęli prowadzenie za sprawą Bartkowskiego, który głową wpakował futbolówkę do siatki. Groźnie zrobiło się w 34. minucie, kiedy uderzenie Kozłowskiego zablokował jeden z obrońców gospodarzy. Zawodnicy Śląska rzadko podchodzili pod pole karne rywali, nie wspominając już o próbach zaskoczenia Stipicy. Sytuacja zmieniła się w 44. minucie, gdy piłkę w bramce głową umieścił Exposito. 3 minuty później Hiszpan znów cieszył się z gola – tym razem popisał się ładnym uderzeniem z okolic 16 metra. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili gracze trenera Lavicki, choć przez większą część pierwszej połowy nic na to nie wskazywało.

W drugiej odsłonie piłkarze Pogoni Szczecin dążyli do odrobienia strat. W 66. minucie strzał Kucharczyka obronił Putnocky. Niebezpiecznie zrobiło się 13 minut później, kiedy piłka po uderzeniu Drygasa wylądowała na poprzeczce. Goście nie potrafili skutecznie zaskoczyć defensywy wrocławian. W doliczonym czasie gry do głosu doszli gospodarze – końcowy wynik mógł ustalić Pich, ale w dobrej sytuacji kopnął wprost w ręce Stipicy. Żadna z drużyn nie zdołała już sforsować obrony rywala i spotkanie zakończyło się tym samym wynikiem, co pierwsze 45 minut. Śląsk pokonuje Pogoń 2:1.

Przewaga Pogoni nad trzecim Rakowem stopniała do jednego punktu, a strata do prowadzącej w tabeli Legii wynosi już 4 „oczka”. Śląsk notuje pierwsze zwycięstwo w tym roku i zadomawia się na piątej lokacie.

Śląsk Wrocław : Pogoń Szczecin 2:1 (2:1)

Bramki: 12. Bartkowski; 44., 47. Exposito

Kartki: 38. Praszelik (ŚLĄ); 64. Bartkowski (POG)

Śląsk Wrocław: Putnocky – Cotugno, Bejger, Pawelec (20. Tamas), Stiglec – Scalet, Sobota (75. Lewkot) – Pawłowski, Praszelik (46. Musonda), Pich – Exposito

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski (84. Fornalczyk), Zech, Malec, Mata (71. Smoliński) – Dąbrowski – Kucharczyk, Gorgon (67. Drygas), Kozłowski (67. Benedyczak), Kowalczyk – Zahović