W meczu Fortuny I Ligi pomiędzy Koroną Kielce, a Chrobry Głogów doszło do remisu 2:2, a co za tym idzie do podziału punktów.

W pierwszej połowie nie trzeba było długo czekać na gole. Już w 16. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu obrońcy Jacka Podgórskiego. Bramka została strzelona po kontrze, a asystę zaliczył Pervan. Chrobry Głogów bardzo szybko odpowiedział. W 27. minucie spotkania obrona Kielczan się nie popisała. Pozwoliła na zagranie Ziemianna w pole karne, gdzie znalazł się Lebedyński i wpakował piłkę wślizgiem do bramki.

Pierwsza część meczu zapowiadała bardzo dobre widowisko w drugiej połowie. Obie drużyny pokazywały, że mają apetyt na bramkę i zdobycie cennych trzech punktów.

Początek drugiej połowy zaczął się bardzo spokojnie. Trzeba było poczekać do 59. minuty, kiedy to Thiakane odebrał piłkę zawodnikowi z Głogowa. Wpadł z nią w pole karne, zagrał  do Szymusika (który pełnił dziś obowiązki kapitana Korony). Obrońcy Korony Kielce nie zostało nic innego jak umieszczenie piłki w siatce.

Chwilę później strzelec pierwszej bramki dla Kielczan Lebedyński otrzymał drugą żółtą kartkę w tym meczu i wyleciał z boiska. Dzięki temu Korona grała przez ostatnie paręnaście minut w przewadze jednego piłkarza. To jednak nie pomogło w obronie korzystnego wyniku. W 86. minucie czerwoną kartkę dostał także jeden z członków sztabu szkoleniowego Chrobrego za dyskusję z arbitrem. Po tym zdarzeniu minęły cztery minuty, a Chrobry Głogów mimo gry o jednego piłkarza mniej zdołał wyrównać wynik meczu. Piłka została wyrzucona z autu, piłka spadła pod nogi Banaszewskiego, który pokonał bramkarza gospodarzy Zapytowskiego.

W całym meczu to Kielczanie mieli przewagę zarówno w tworzeniu groźnych ataków jak i w posiadaniu piłki. Poza tym grali w przewadze. To jednak nie wystarczyło im do zwycięstwa u siebie. Mało tego ich dwa strzelone gole nie powinni zostać uznane. W pierwszym Jacek Podgórski zagrał ręką we własnym polu karnym, czego nie wychwycił arbiter, a w drugim Grzegorz Szymusik był na pozycji spalonej.

Korona Kielce vs Chrobry Głogów 2:2 (1:1)

1:0 16′ Jacek Podgórski

1:1 27′ Mikołaj Lebedyński

2:1 59′ Grzegorz Szymusik

2:2 90+1′ Maksymilian Banaszewski

Korona: Zapytowski, Szymusik, Kobryń, Zebić Ż, Szywacz Ż – Diaz, Oliveira Ż (66′ Gąsior), Pervan (81′ Łysiak), Podgórski (72′ Łukowski), Thiakane Ż, Yilmaz (81′ Kiełb).

Chrobry: Makuchowski, Ilków-Gołąb Ż, Bougaidis Ż, Stolc, Ziemann, Cywka (81′ Kowalczyk), Mandrysz (81′ Kolenc), Dziąbek, Piotrowski (67′ Bryła), Banaszewski, Lebedyński Ż.