Źródło: Wisła Kraków S.A

„Dla Wisły przeciwko Wiśle”- takie hasło przyświecało obydwu zespołom znajdującym się w dolnej części tabeli Ekstraklasy. Z jego założenia lepiej wywiązali się gracze z Krakowa odnosząc zwycięstwo 1:3 na wyjeździe.

Od początku pierwszej połowy gracze z Płocka częściej meldowali się pod polem karnym rywali. Próba zagrożenia bramki kończyła się jednak dośrodkowaniami łapanymi przez bramkarza przyjezdnych.

W 21. minucie pierwszą groźną okazję wypracowali gracze Białej Gwiazdy. Brown Forbes otrzymał podanie od Yeobah i oddał strzał na dłuższy słupek, jednak Kamiński wykazał się znakomitym refleksem i wybronił groźną piłkę. Wisła Kraków miała jeszcze jedną groźną okazję w pierwszej połowie, a mianowicie rzut wolny. Strzał Macieja Sadloka wylądował jednak w rękach bramkarza ekipy Nafciarzy. Na przerwę obydwie drużyny schodziły z zerowym dorobkiem bramkowym a sama pierwsza połowa przypominała grę we flippera gdzie piłka odbijała się po całym boisku.

Większość drugiej połowy przypomniała pierwszą. W 67. minucie spotkania Nafciarze w końcu wykreowali sytuację zakończoną strzałem i pierwszą bramką w tym spotkaniu. Rasak wchodząc między obrońców Białej Gwiazdy otrzymał podanie od Szwocha i skierował piłkę do siatki otwierając wynik spotkania.

Nieoczekiwana odpowiedź padła w 81. minucie. Boguski próbował dośrodkować piłkę w pole karne, jednak dośrodkowanie zamieniło się w centrostrzał wpadając do bramki Płocczan. Ekipa z Krakowa poszła za ciosem i 5 minut później otrzymała rzut rożny. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry wykorzystał Radakovic dając gościom prowadzenie. Bramkę przypłacił dalszym występem w spotkaniu. Podczas uderzenia doszło do zderzenia głowami strzelca bramki z obrońcą rywali, po czym gracz „czerwonej” Wisły został zniesiony na noszach z boiska.

Gospodarze ruszyli do ataku odsłaniając tyły, co skutecznie wykorzystali goście. Wynik meczu w 97 minucie spotkania ustalił Rafał Boguski wpisując się tym samym po raz drugi na listę strzelców.

Wisła Płock 1:0 Wisła Kraków

Bramki: Rasak 67′- Boguski 82′ i 97′ Radakovic 85′

Wisła Płock: Kamiński – Zbozień, Uryga, Rzeźniczak (Obradiovic 75′), Garcia – Gjertsen (Tuszyński 75′), Lagator (Sheridan 90′), Rasak, Szwoch – Leśniak – Lewandowski (Rogoziński 75′)

Wisła Kraków: Lis – Sadlko, Frydrych, Szota (Radakovic 78′ (Kone 91′) ) – Yeobah, Savic, Plewka, Chuca (Mawutor 72′), Starzyński (Jean Carlos 72′) – Medved (Boguski 78′, Brown Forbes