Grupa Azoty Chemik Police, fot. Anna Kmiotek, polski-sport.com

W meczu 21. kolejki Tauron Ligi Chemik Police pokonał Grot Budowlani Łódź 3:0. Podobnie jak w finale Tauronu Pucharu Polski siatkarki z Polic okazały się lepsze.

W pierwszym secie od praktycznie samego początku to siatkarki Chemika objęły wysokie prowadzenie 10:6. Trener Łodzianek – Krzyształowicz poprosił o przerwę. To jednak nic nie dało, bo siatkarski z Łodzi nadal popełniały wiele błędów. Siatkarki z Polic utrzymywały dużą przewagę pewnie dążąc do zwycięstwa w pierwszej partii 25:20.

Drugi set był o wiele bardziej wyrównany w wykonaniu obu zespołów. W ataku szczególnie wyróżniały się nie polskie siatkarki: Jovana Brakocevic i Veronica Jones – Perry. Gospodynią udało się odskoczyć w połowie seta na trzy punkty (15:12) przewagi po celnym ataku Strantzali. Przewaga siatkarek z Polic ciągle rosła, a zdobywczynią ostatniego, zwycięskiego punktu dla gospodyń była Martyna Grajber. Ten set zakończył się wynikiem 25:19 dla Chemika.

W ostatnim secie Łodzianki nadal miały problemy ze skutecznością ataków, co w pewnym momencie przełożyło się na 9:0 dla siatkarek z Chemika. Veronica Jones – Perry dzięki dwóm asom serwisowym starała się odrobić straty do gospodyń. To się nie udało. Mimo, że siatkarki z Chemika w dalszej części seta nie imponowały już tak wielką skutecznością to nadal utrzymywały sporą przewagę. Wystarczyło im to do wysokiego wygrania trzeciego seta 25:17 i całego meczu 3:0.

Chemik Police znajduję się aktualnie na 3. pozycji w Tauron Lidze i w weekend zmierzą się z liderującymi siatkarkami Developers Rzeszów. Natomiast zawodniczki Budowlani Łódź są na wysokiej 5. lokacie.

Grupa Azoty Chemik Police vs Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20; 25:19; 25:17)

MVP: Indy Baijens

Chemik:

Budowlani: Nowicka, Fedusio, Damaske, Centka, Lisiak, Jones-Perry, Stenzel, Michalak, Kędziora, Poreda