Raków

W meczu ćwierćfinałowym Lech Poznań zmierzył się z Rakowem Częstochowa. Kolejorz nie zaimponował swoją formą i przegrał 0:2. Tym samym odpadł z Pucharu Polski, a Raków awansował do półfinału.

Na bramki trzeba było czekać bardzo długo. Pierwsza połowa mimo, że obfitowała w akcję zarówno z jednej jak i drugiej strony skończyła się bezbramkowym remisem. Sporym zaskoczeniem było to, że na początku meczu to Lech Poznań dominował. Na bramkę Rakowa strzelał Pedro Tiba, ale jego uderzenie nie było wystarczająco celne by zamienić je na gola. Chwilę później szczęścia z główki próbował pomocnik Kolejorza Jan Sykora. Jego strzał został obroniony przez golkipera Rakowa – Holeca. Swoich sił próbowali również Częstochowianie. Między innymi Ivi Lopez swoim uderzeniem zmusił do interwencji Filipa Bednarka.

Ostatecznie w pierwszej połowie nie padł ani jeden gol. Blisko tego był Raków Częstochowa, ale i Lech Poznań miał swoją szansę, kiedy z rzutu wolnego strzelał Lopez. Piłka odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do bramki.

Druga połowa meczu dostarczyła wyczekiwanych goli. W 69. minucie bramkę dla Rakowa strzelił Andrzej Niewulis, dośrodkowywał mu w pole karne Patryk Kun. Niewulisowi zostało tylko wykończenie akcji strzałem z bliskiej odległości do bramki rywali. Wyjście na prowadzenie 1:0 tylko pomogło piłkarzom Rakowa. Dzięki zdobytej bramce atakowali z jeszcze większą zaciętością i pewnością siebie. To przyniosło efekty osiem minut później. Wynik na 2:0 podwyższył Vladislavs Gutkovskis, który uderzył z kilku metrów na bramkę Bednarka. Niewiele brakowało, a Lech mógłby przegrać jeszcze jedną bramką. Kolejny raz niewiele pomylił się Lopes, który przy swoim strzale trafił piłką w słupek.

Dzięki temu zwycięstwu Raków Częstochowa melduje się w półfinale Pucharu Polski. Z taką grą Częstochowianie mogą sprawić sporą niespodziankę w tych rozgrywkach. Lech Poznań natomiast musi się wziąć do odrabiania strat w Ekstraklasie. Obecnie zajmuje dalekie 8. miejsce i nie może być pewny grania w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

Raków Częstochowa vs Lech Poznań 2:0 (0:0)

1:0 69′ Andrzej Niewulis

2:0 77′ Vladislavs Gutkovskis

Lech Poznań: Filip Bednarek, Alan Czerwiński, Bartosz Salamon, Antonio Milić (60′ Thomas Rogne), Tymoteusz Puchacz, Jesper Karlstrom (76′ Nika Kwekweskiri), Pedro Tiba, Jan Sykora, Dani Ramirez (76′ Filip Szymczak), Jakub Kamiński (69′ Michał Skóraś), Aron Johannsson.

Raków Częstochowa: Dominik Holec, Kamil Piątkowski, Andrzej Niewulis, Jarosław Jach, Fran Tudor, Marko Poletanović (62′ David Tijanić), Igor Sapała, Patryk Kun, Ivi Lopez (80′ Marcin Cebula), Vladislavs Gutkovskis (90′ Jakub Arak), Daniel Szelągowski (62′ Ben Lederman).