fot: piast-gliwice.eu

Waldemar Fornalik słynie z dobrych zmian i dobrze dobranej taktyki do rywala. Właśnie te aspekty przyczyniły się do awansu Piasta w Pucharze Polski. Legia odnosząc porażkę w środowy wieczór 1:2 zaliczyła 6 mecz bez wygranej nad drużyną z Gliwic.

Goście rozpoczęli strzelanie już w 8 minucie. Chrapek wygrał walkę o piłkę po dośrodkowaniu w pole rywali i skierował ją do Świerczoka. Napastnik wykorzystał zamieszanie w szeregach obronnych Legii trafiając do siatki.

Legioniści próbowali jak najszybciej odrobić straty jednak niedokładność podań i pressing graczy Piasta na to nie pozwalał. W 21. minucie po rzucie rożnym strzałem z woleja próbował zagrozić bramce rywali Martins, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. 8 minut później blisko wyrównania był Wieteska, który po dośrodkowaniu w pole karne skierował piłkę prosto w słupek.

Do przerwy utrzymał się wynik korzystny dla przyjezdnych. Piast treściwiej rozgrywał piłkę, natomiast próby skonstruowania akcji przez Legię był skutecznie rozbijane.

W drugiej połowie Legia próbowała przez długi czas przebić się przez obronę Piasta, w powietrzu pachniało golem dla drużyny ze stolicy. Ataki przyniosły swój skutek w 66. minucie. Lopes zgubił krycie w polu karnym i po dośrodkowaniu Mladenovica skierował głową piłkę do bramki.

W 76 minucie Piast wyprowadził zabójczą w skutkach dla Legii kontrę. Czerwiński wybił piłkę z własnego pola karnego, Shabanov, próbował wycofać piłkę jednak źle wykonał podanie co otworzyło drogę do bramki Tiago Alvesowi. Zmiennik zwodem zmylił Misztę i wyprowadził na prowadzenie gości. Legia próbowała bardzo szybko odpowiedzieć jednak strzał Kapustki wybronił Plach. Ostatecznie zmiany przeprowadzone przez Waldemara Fornalika okazały się złotym środkiem na Legię i pozwoliły utrzymać korzystny wynik.

Legia Warszawa 1:2 Piast Gliwice

Bramki: Lopes 66′ – Świerczok 7′, Tiago Alves 78′

Kartki: Ślisz 30′ – Chrapek 10′, Winciersz 92′

Legia Warszawa: Miszta – Jędrzejczyk (Juranovic 46′), Wieteska, Shabanov – Wszołek (Rusyn 60′), Ślisz, Martins (Gvillia 56′), Mladenovic – Kapustka, Luquinhas (Muci 81′), Kostorz (Lopes 60′)

Piast Gliwice: Plach – Holubek, Huk, Czerwiński, Konczkowski – Jodłowiec (Tiago Alves 75′), Sokołowski – Steczyk (Winciersz 64′), Chrapek (Lipski 64′), Pyrka  – Świerczok (Żyro 75′)