Foto: assecoresovia.pl

Cóż to był za mecz! Cucine Lube Civitanova pokonało Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0. O awansie do półfinału zadecydować miał tak zwany „złoty set”. 

Spotkanie otworzyła seria błędów po obydwu stronach siatki. Kędzierzynianie w końcu zaczęli wykorzystywać swoje szanse i zapunktowali kilkakrotnie na kontrze. Po sprytnej kiwce w wykonaniu Benjamina Toniuttiego ZAKSA prowadziła 8:4. Nie musieliśmy długo czekać na reakcję ze strony Lube, za sprawą mocnych zagrywek Leala ekipa z Włoch błyskawicznie złapała kontakt. Przez jakiś czas zespoły grały na styku aż w końcu kędzierzynianie zyskali trzy „oczka” przewagi. Tym razem też nie utrzymali kontroli. partię zakończył Kamil Rychlicki (22:25).

Włosi byli wyraźnie nakręceni zwycięstwem i dobrze weszli w drugą odsłonę. Od samego początku Lube bombardowało zagrywkami, co jedynie powiększało problemy kędzierzynian (7:10). Trener Grbić próbował ratować swój zespół biorąc przerwę na żądanie. Poprawiło to widocznie grę ZAKSY, po kilku punktowych blokach wyszli na prowadzenie. Włosi jednak szybko odwrócili sytuację na swoją korzyść. Wszystko zapowiadało nerwową końcówkę, bo kędzierzynianie nie zamierzali odpuszczać (23:21). ZAKSA miała na swoim koncie piłkę setową, ale nie wykorzystała okazji i ostatecznie set zakończył się asem serwisowym Simona (24:26).

Kędzierzynianie weszli w trzeciego seta z wysokiego „c” (4:0). Lube jednak nie pozwoliło im na wiele więcej. Po raz kolejny męczyli podopiecznych trenera Grbicia zagrywką (6:8). W miejsce Davida Smitha pojawił się Krzysztof Rejno i siatkarze z Włoch na chwilę stanęli, co pozwoliło kędzierzynianom wyrwać się na prowadzenie (19:17). Nie udało im się ugrać nic więcej. Spotkanie zakończył blok Anzaniego (24:26). O awansie do półfinału zadecydować miał złoty set.

Decydującą odsłonę lepiej otworzyło Lube (2:0). Kędzierzynianie świetnie pracowali w defensywie, co pozwoliło im punktować na kontrze. Zespoły szły łeb w łeb, to był na prawdę kawał świetnego spotkania. Sytuacja rozwiązała się dopiero po krótkiej grze na przewagi, kędzierzynianie triumfowali 16:14 i tym samym awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26)

Złoty Set: 16:14 ZAKSA

MVP: Benjamin Toniutti 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Kaczmarek, Kochanowski, Śliwka, Semeniuk, Smith, Zatorski (libero), Rejno, Kluth

Cucine Lube Civitanova: Juantorena, Leal, Rychlicki, Simon, De Cecco, Anzani, Balaso (libero), Kovar, Marchisio

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!