Hubert Hurkacz po trzysetowym pojedynku przegrał w 1/8 finału turnieju ABN AMRO World Tennis Tournament w Rotterdamie z Grekiem, Stefanosem Tsitsipasem 6:4, 4:6, 6:4.

Rozstawiony z „2” Tsitsipas już w drugim gemie mógł przełamać najlepszego polskiego tenisistę jednak Hurkacz wykorzystał drugą przewagę i doprowadził do remisu. Grek polskiego tenisistę przełamał w dziesiątym gemie wygrywając do „0”. W drugim secie zawodnicy wygrywali dość pewnie gemy przy własnym serwisie jednak to 24-letni Hurkacz w siódmym gemie przełamał rywala nie oddając do końca seta własnego podania zwyciężył 6:4.

Decydujący set podobnie jak dwa pierwsze był bardzo wyrównany, a zawodnicy zwyciężali pewnie przy własnych serwisach nie dając szans na przełamanie. Niestety sklasyfikowany na 30 pozycji w rankingu ATP Hurkacz dał się przełamać w dziesiątym gemie w którym nie zdobył żadnego punktu.

Hubert Hurkacz – Stefanos Tsitsipas 4:6, 6:4, 4:6