Foto: tennisnow.com

Turniej tenisowy cyklu WTA po pięciu latach przerwy powraca do Polski. Turniej WTA 250 odbędzie się na kortach Klubu Tenisowego Arka w Gdyni.

Turniej odbędzie się w dniach 17-25 lipca, a organizatorem jest Tomasz Świątek. Ostatni raz turniej takiej rangi rozgrywany był w latach 2013-2016 na kortach w Katowicach. Mało prawdopodobny wydaje się start w turnieju Igi Świątek, która wystartuje najprawdopodobniej w turnieju w Tokio, które rozpocznie się 24 lipca.

Pula nagród turnieju w gdyni wyniesie 235 tysięcy dolarów.

Pragniemy stworzyć wydarzenie, które stanie się silną marką w świecie sportu i przyciągnie do Polski gwiazdy tenisa. Zważywszy na globalny zasięg dyscypliny mam nadzieję, że turniej w Gdyni będzie też świetną promocją naszego kraju zagranicą – poinformował Tomasz Świątek.

Dyrektorem turnieju został Marcin Matkowski, który w przeszłości był finalistą wielkoszlemowego US Open, French Open.

Historia imprez tenisowych w naszym mieście ma piękną tradycję. Czas dopisać do niej kolejny rozdział. Dzięki Idze Świątek kibice na całym świecie przypomnieli sobie o sile polskiego tenisa – w Gdyni postaramy się dorównać poziomem organizacji. Jestem przekonany, że wydarzenie to będzie stało na najwyższym poziomie pod każdym względem – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. (za gdyniasport.pl).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!