W pierwszym spotkaniu 19.kolejki Fortuna I Ligi Stomil Olsztyn pokonał na wyjeździe Odrę Opole 2:1. Dla zespołu z Opola było to ósme spotkanie z rzędu bez zwycięstwa!

Spotkanie w Opolu rozpoczęło się od ostrej gry z obydwu stron i już po dziesięciu minutach Piotr Żemło z zespołu Odry oraz Mateusz Skrzypczak zapisali się w notesie sędziego po tym jak ujrzeli żółte kartki. W 14. minucie Jurich Carolina pokonał bramkarza rywali po tym jak piłka po rzucie rożnym wpadła za „kołnierz” Mateusza Kuchty. Trzy minuty później wypożyczony z Lecha Poznań, Mateusz Skrzypczak otrzymał drugą żółtą kartę i musiał opuścić plac gry. Po tym jak Stomil stracił jednego zawodnika gospodarze rzucili się do ataków i blisko doprowadzenia do wyrównania był Arkadiusz Piech jednak jego strzał znakomicie wybronił Piotr Skiba. W kolejnych minutach to Odra dominował jednak będący tego dnia w dobrej dyspozycji Piotr Skiba w 41. minucie ponownie wygrał pojedynek z Arkadiuszem Piechem. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry po tym jak Piotra Skibe pokonał Adam Żak. Na początku drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Piotr Żemło, który próbował wymusić rzut karny. Po tym jak siły się wyrównały Stomil zaatakował i w 67. minucie Adrian Szczutkowski wyprowadził Olsztynian po raz drugi w tym spotkaniu na prowadzenie. Odra miała swoją szansę w 80. minucie jednak potężne uderzenie Mateusza Gancarczyka sparował na rzut rożny Skiba. W doliczonym czasie gry przyjezdni mogli powiększyć przewagę jednak Mateusz Kuchta wybronił strzał Jonatana Strausa.