Eurobud JKS Jaroslaw ogrywa wysoko KPR Ruch Chorzów 35:26  tym samym przybliżając się w stronę utrzymania w PGNIG Superlidze.

Ruch dotarł do Jarosławia z lekkim opóźnieniem, dlatego piątkowe spotkanie rozpoczęło się nie o godz. 18.00, lecz o 18.10. Tuż przed meczem trener KPR Ruchu Chorzów Vit Teleky otrzymał podziękowanie i upominek od przedstawicieli klubu z Jarosławia (pracował w Eurobudzie przez trzy sezony).

Chorzowiankom dobrej energii dodała Patrycja Chojnacka, która świetnie weszła w mecz, broniąc w pierwszej minucie dwa rzuty rywalek. Żaneta Lipok otworzyła wynik. W kolejnych minutach „Niebieskie” były lepsze o jedną bramkę – do stanu 4:3 (gol Natalii Stokowiec).

Później rozkręciły się zawodniczki Eurobudu JKS . Piłka często kierowana była na skrzydła, do Julii Pietras i Olesii Parandii. Po dwóch golach Pietras Eurobud prowadził 7:4, ale kilka minut później był remis 7:7. Bramkarka Ruchu Chojnacka obroniła rzut karny wykonywany przez Olesię Donets, a bramkarkę Eurobudu pokonywały kolejno: Aleksandra Sójka, Marcelina Polańska oraz Natalia Kolonko.

Gdy wydawało się, że Ruch złapał właściwy rytm, nagle przytrafił mu się przestój. „Niebieskie” dostały dwie niepotrzebne kary, a ekipa Reidara Moistada wykorzystała to bezlitośnie, rzucając pięć goli bez odpowiedzi (12:7).

W ostatnich siedmiu minutach tej części doszło do kolejnego zwrotu. Niemoc Ruchu przerwała Aleksandra Jaroszewska, a później  drużyna rzuciła się w pościg. Dwie bramki zdobyła Karolina Jasinowska, a Katarzynie Wilczek ręka nie zadrżała przy wykonywaniu rzutów karnych. Po świetnej końcówce „Niebieskie” remisowały po pierwszej połowie 13:13. Postacią numer 1 w tej części była Chojnacka, która w ostatniej akcji obroniła rzut Sylwii Matuszczyk.

Po przerwie Ruch grał  zdecydowanie słabiej. Chorzowianki seryjnie traciły piłkę, co było wodą na młyn dla Eurobudu JKS. Na bramkę strzeżoną przez Chojnacką sunęła kontra za kontrą. W pięć minut Parandii i Pietras zdobyły pięć goli, a Eurobud odjechał na 18:15.

Jeszcze w 37. minucie, po trafieniu Stokowiec, Ruch tracił tylko dwa gole (19:17). Kolejne minuty należały jednak do popularnych Czarno – Niebieskich, które powiększały przewagę – głównie dzięki duetowi skrzydłowych Parandii – Pietras.

Na kwadrans przed końcem – przy stanie 27:21 – trener Teleky poprosił o ostatnią przerwę. „Niebieskie” jeszcze próbowały zmniejszyć dystans, dwa gole z rzędu rzuciła Jasinowska, ale to Eurobud JKS w końcówce podwyższał przewagę i ostatecznie  czarno – niebieskie wygrały 35:26 uciekając w tym samym Ruchowi Chorzów w walce o utrzymanie w PGNIG Superlidze.

MVP spotkania – Olesia Parandii (Eurobud JKS Jarosław)