W ramach odrabiania zaległości górą  Perła Lublin  pokonała walczącą o podium Piotrcovię Piotrków Trybunalski 26:23 (12:13). Mecz ten był ważny dla obu stron. Lublinianki walczyły o umocnienie się na trzecim miejscu, a nawet o walkę o srebro z KPR Gminy Kobierzyce. Piotcovia zaś walczyła żeby  lublinianki wyprzedzić.

Wynik otwarły gospodynie tego meczu ,po dobitce rzutu karnego w 2. minucie. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że egzekutorką była wracająca do gry po ponad roku przerwy Kinga Achruk. Chwilę później pięknymi trafieniami popisały się Jaqueline Anastacio oraz Aleksandra Rosiak i było 3:0. Taki wynik nie utrzymał się jednak długo, bo już w 7. minucie piotrkowianki doprowadziły do remisu.

Na niespełna osiem minut przed końcem pierwszej połowy, Piotrcovia rzuciła bramkę kontaktową, a Monika Marzec poprosiła o czas. Ostatecznie po 30. minutach na tablicy widniał wynik 12:13 na korzyść drużyny Krzysztofa Przybylskiego.

Na premierowe trafienie po przerwie musieliśmy czekać do 33. min. Wtedy na listę strzelczyń wpisała się Patrycja Królikowska. Osiem minut później Piotrcovia miała już jednak trzybramkową zaliczkę. Mimo że szybko udało lubliniankom się rzucić na kontakt, Piotrcovia nie odpuściła i znów powiększyła przewagę.

Biało-Zielone wyrównały w 48. minucie. Właśnie wtedy Piotrcovia pomyliła się w ataku, a kontrę i podanie Kingi Achruk wykorzystała Andrijana Tatar. Było to przy stanie 21:20 dla Piotrcovii. Za sprawą Joanny Gadziny chwilę później Perla wyszła na dwa trafienia przewagi.  Co za tym idzie, ostatecznie, po świetnej końcówce, drużyna prowadzona przez Monikę Marzec wygrała 26:23.

MKS Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:23 (12:13)

MKS Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak – Gęga 5, Anastacio 4, Rosiak 4, Szarawaga 3, Królikowska 3, Tatar 2, Gadzina 2, Więckowska 1, Nosek 1, Achruk 1, Malović, Balsam, Nocuń. Kary: 12 min. Trener: Monika Marzec.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Szynkaruk 6, Klonowska 4, Płomińska 3, Zaleśny 2, Drażyk 2, Więckowska 2, Charzyńska 2, Trawczyńska 2, Roszak, Macedo. Kary: 12 min. Trener: Krzysztof Przybylski.

Sędziowali: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf.