W meczu 20. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Wisła podejmowała w Krakowie piłkarzy Górnika Zabrze. Żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do siatki.

Do pierwszego poważnego zagrożenia wiślacy doprowadzili w ostatniej minucie pierwszej połowy. Piłkę z głębi pola dograł w pole karne Forbes, zaś do futbolówki doszedł wbiegający przez rywali w szesnastkę – Savić, który próbował uderzać na dalszy słupek, lecz końcówkami palców obronił ją Chudy.

W 69. minucie gospodarze po raz kolejny mogło dopisać szczęście. Po strzale Yeboaha piłkę obronił Chudy, lecz po jego interwencji piłkę w siatce umieścił dobijający Forbes, który był na spalonym.

Grze obu drużyn towarzyszył chaos, na co wskazuje spora liczba fauli.

Obecnie Wisła zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 25 pkt. 3 oczka więcej zgromadził Górnik, który zajmuje 6. pozycję.

PKO Ekstraklasa, 05.03.2021.                                                                            Wisła Kraków 0:0 Górnik Zabrze