Lewandowski

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki, a jego Bayern Monachium zremisował u siebie w meczu 24. kolejki Bundesligi z Borussią Dortmund.

Lepiej w mecz weszli przyjezdni. Już po 10 minutach spotkaniach prowadzili po dwóch bramkach Erlinga Halanda. Norweg na liście strzelców wpisał się już 2. minucie, kiedy to Manuela Neuera pokonał po strzale zza szesnastki. Na kolejne trafienie czekał do 9. minuty. Tym razem piłkę w polu karnym otrzymał po prostopadłym podaniu Thorgan Hazard, ten odegrał do Halanda, który bez problemów wpakował piłkę do pustej bramki.

Szansę na trafienie kontaktowe miał w 19. minucie Bayer. Po zagraniu Muellera na uderzenie z woleja zdecydował się Lewandowski, lecz trafił w boczną siatkę. Co się odwlecze to nie uciecze. To powiedzenie sprawdziło się w przypadku polskiego napastnika. W 26. minucie w kierunku Lewandowskiego podawał Sane, zaś Polak z pięciu metrów trafił do pustej bramki.

Jeszcze przed przerwą Bawarczycy zdołali wyrównać. Kolejną bramkę zdobył Robert Lewandowski, który wykorzystał podyktowany dla Bayernu rzut karny.

Przez większość drugiej nie oglądaliśmy żadnych trafień. Do największych zagrożeń dochodziło po rzutach rożnych, lecz wynik się nie zmieniał. W końcowym fragmencie gry strzałem z dystansu popisał się Goretzka, dzięki czemu wyprowadził miejscowych na prowadzenie.  Kilka chwil później trafienie strzałem z linii pola karnego zanotował Robert Lewandowski, dla którego to 31. gol w sezonie.

Bundesliga, 24. kolejka; 06.03.2021.                                                                    Bayern Monachium 4:2 Borussia Dortmund