Na zakończenie 19. kolejki Fortuna I Liga Puszcza Niepołomice na własnym stadionie przy Kusocińskiego sprawiła ogromną niespodziankę i rozgromiła po raz pierwszy w swej historii gdyńską Arkę, i to jak 4:0! Choć pierwsza połowa przeminęła bezbramkowym remisem i nie była zbyt ciekawym widowiskiem, to druga część stała się prawdziwym show Puszczy z samobójem obrońcy Arki w tle!

Dzisiejszy mecz był piątym oficjalnym spotkaniem obu drużyn na murawie. W czterech pierwszych starciach triumfowali Żółto-Niebiescy. Pięć dni temu obydwie drużyny zmierzyły się ze sobą na tym samym niepołomickim stadionie w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Wówczas drużyna z Gdyni pokonała miejscową Puszczę 5:2, awansując po raz siódmy w historii do półfinału. Po dzisiejszym spotkaniu trzeba przyznać, że team spod Krakowa w pełni się zrewanżował za poniesioną porażkę w ćwierćfinałach PP.

Aktualnie zwycięska drużyna z Niepołomic zajmuje 8. lokatę, gromadząc na swoim koncie 26. punktów, a doznająca dziś mocnej porażki ekipa z Pomorza znajduje się wciąż na 5. miejsce w tabeli (32. punkty). Najbliższe mecze ligowe w ramach 20. kolejki obydwie drużyny rozegrają w sobotę 13 marca. Wówczas Arkowcy podejmą u siebie w Gdyni Górnik Łęczna, a Puszcza zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce.

I połowa

Futbolówkę rozgrywać na Stadionie Miejskim w Niepołomicach zaczęli goście. W 3. minucie spotkania Jakub Bartosz (Puszcza Niepołomice) zobaczył przed oczami żółty kartonik za faul na Luisie Varcarce (Arka Gdynia), a minutę później celnego uderzenia na bramkę przyjezdnych dokonał Hubert Tomalski (Puszcza Niepołomice). Strzał ten zdołał jednak obronić 29-letni bramkarz Żółto-Niebieskich Daniel Kajzer (Arka Gdynia). W 11. minucie po raz kolejny Hubert Tomalski (Puszcza Niepołomice) atakował bramkę gości, ale i tym razem bez korzyści, bo uderzył w słupek. Przez pierwsze 15. minut spotkania piłka przeważała u podopiecznych Tomasza Tułacza. Po tym czasie gra przeniosła się na drugą połowę boiska i jako pierwszy dośrodkowywał Mateusz Żebrowski (Arka Gdynia) jednak wprost w ręce golkipera miejscowych. W 29. minucie Arkowcy mieli szanse wykorzystać rzut wolny tuż zza linii pola karnego Puszczy. Jednak kapitan drużyny z Pomorza Adam Deja (Arka Gdynia) nie podołał temu zadaniu i piłka po jego strzale została wybita przez 21-letniego golkipera Mateusza Górskiego (Puszcza Niepołomice). Następnie w 34. minucie Jakub Serafin (Puszcza Niepołomice) również nie wykorzystał rzutu wolnego z 18. metrów i posłał piłkę nieopodal słupka bramki Arki. W końcówce tej połowy nerwowo szukali pierwotnego gola podrażnieni wtorkową porażką zawodnicy spod Krakowa. Jednak w 42. minucie niecelny strzał oddał słowacki obrońca Ivan Hladík (Puszcza Niepołomice), a w 44. minucie chybił Sebastian Górski (Puszcza Niepołomice). Ostatecznie obydwie drużyny schodziły na przerwę do szatni bez bramek.

II połowa

O drugiej części tego meczu Arkowcy będą chcieli zapewne jak najszybciej zapomnieć. Za nim się dobrze rozgrzali, przegrywali 0:4. Pierwszą bramkę dla Puszczy w 46. minucie spotkania zdobył 22-letni Szymon Kobusiński (Puszcza Niepołomice), po zagraniu w pole karne przez Jakuba Bartosza (Puszcza Niepołomice). W  55. minucie meczu padł samobój pochodzącego z Holandii obrońcy (sic!) Harisa Memić’a (Arka Gdynia). W 60. minucie wykorzystał rzut karny 33-letni Marcin Stefanik (Puszcza Niepołomice) celując w lewy róg bramki, podczas gdy golkiper gości był w prawym, a w 71. minucie ponownie Szymon Kobusiński (Puszcza Niepołomice) wpakował piłkę do siatki przyjezdnych dość mocnym i pewnym uderzeniem. Po tym 25. minutowym huraganie bramek Puszczy nastąpiły zmiany zawodników w obydwu drużynach, a po zmianach już tylko koniec meczu z niespodziewanym wynikiem 4:0 dla Puszczy!

Fortuna I Liga – 19. kolejka (7.03.2021r.)

MKS Puszcza Niepołomice vs Arka Gdynia 4:0 (0:0)

Bramki: 46. Kobusiński (PUN), 55. Memić (ARG) – samobójcza, 60. Stefanik (PUN)-karny, 71. Kobusiński (PUN)

Żółte kartki: 3. Bartosz (PUN), 56. Kobusiński (PUN), 59. Deja (ARG), 65. Cikos (PUN), 85. Mucha (PUN)

Arka Gdynia: Kajzer, Sasin, Danch, Memić, Varcarce, Deja, Łabojko (57. Siemaszko), Ślesicki (46. Skóra), Alemán (46. Marcus), Żebrowski (83. Mazek), Ł. Wolsztyński. Trener: Dariusz Marzec

MKS Puszcza Niepołomice: M. Górski, Pęczek, Bartosz (81. Radionow), Tomalski (64. Rakoczy), Serafin, S. Górski (81. Wyjałdowski), Knap, Kobusiński (81. Mucha), Zarskis (56. Stefanik), Hladik, Cikos. Trener: Tomasz Tułacz

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)