Źródło zdjęcia: Przegląd Sportowy

W meczu 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy we Wrocławiu został rozegrany mecz pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Legią Warszawą. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1 dla Legionistów!

Pierwsza połowa była koncertem niecelnych strzałów. Na bramkę Śląska próbowali strzelać Bartosz Kapustka oraz Walerian Gwilii. Wrocławianie próbowali zaskoczyć Artura Boruca przez uderzenie Roberta Picha. To się jednak nie udało, piłka poleciała wprost na golkipera Legii i nie mogła go zaskoczyć. Kolejne strzały po obu stronach nadal nie przynosiły celnych uderzeń. Przez to na bramkę musieliśmy czekać aż do drugiej połowy meczu.

Druga połowa była o wiele bardziej emocjonująca. W 60. minucie spotkania mało brakowało, a Śląsk Wrocław cieszyłby się z wyjścia na prowadzenie. Niestety wolej Bartłomieja Lipińskiego minął słupek bramki Boruca. Chwilę później bramkarz Wojskowych musiał zainterweniować po celnym uderzeniu Picha.

Legia nie chciała długo czekać i od razu po kilku minutach wzięła sprawy tego meczu w swoje ręce. Bohaterem meczu został Paweł Wszołek, który w 64. minucie, który z prawej strony boiska wbiegł w pole karne i umieścił piłkę w siatce. Bramkarz Śląska Wrocław pozostał bezradny wobec tego uderzenia.

Śląsk nie potrafił przeciwstawić się Legii i doprowadzić do chociażby remisu. Za to Wojskowi mieli jeszcze dwie bardzo dobre sytuację na podwyższenie wyniku. Żadnej z nich jednak nie wykorzystał strzelający Tomas Pekhart. Przy pierwszej okazji strzelił w Boruca, a przy drugiej posłał piłkę nad poprzeczką.

Legia Warszawa dzięki zwycięstwu powiększa swoją przewagę w tabeli Ekstraklasy. Ma już 7. punktów nad Pogonią Szczecin i Rakowem Częstochowa. Śląsk Wrocław przez przegraną z Legionistami spadł na siódmą lokatę, tuż za Lechem Poznań.

Śląsk Wrocław vs Legia Warszawa 0:1 (0:0)

0:1 64′ Paweł Wszołek

Śląsk: Matus Putnocky, Guillermo Cotugno (85′ Mateusz Praszelik), Łukasz Bejger, Mark Tamas, Dino Stiglec, Lubambo Musonda, Mathieu Scalet, Patryk Janasik, Robert Pich (78′ Waldemar Sobota), Bartłomiej Pawłowski (70′ Marcel Zylla), Erik Exposito (78′ Fabian Piasecki)

Legia: Artur Boruc – Josip Juranović, Mateusz Wieteska, Artem Szabanow, Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Walerian Gwilia, Bartosz Kapustka, Filip Mladenović, Rafael Lopes, Szymon Włodarczyk (50′ Tomas Pekhart).