Reprezentacja Polski przegrała wyjazdowy mecz ze Słowenią w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Polacy przegrywali tylko jednym trafieniem. Rywale dobrą skuteczność zawdzięczają sporej ilości przyznanych im rzutów karnych. W pierwszej połowie trafili trzy bramki z linii siódmego metra.

W 38. minucie biało-czerwoni mogli wyjść na prowadzenie. Po skutecznej interwencji Morawski próbował rzucać przez całą długość boiska do pustej bramki, ale minimalnie przestrzelił. Kilkadziesiąt sekund później po obronie Morawskiego, faulu w ofensywie zanotował Przybylski, co nie pomagało w gonieniu wyniku. Na domiar złego trzecią karę dwóch minut, a w konsekwencji wykluczenie z dalszej części meczu otrzymał na niespełna kwadrans przed końcem – Chrapkowski. Co prawda w 49. minucie jego los podzielił jeden ze Słoweńców, ale ostatecznie górą Słoweńcy, którzy triumfują 32:29.

W statystykach Polacy nie byli drużyną gorszą. Oddali więcej celnych strzałów, ale to Słoweńcy częściej bronili rzuty. Po trzech kolejkach Polacy zajmują 2. miejsce z dorobkiem 4 pkt.