Zwycięstwo i porażkę zanotowała Iga Świątek w turnieju WTA w Dubaju. Polka pożegnała się z rywalizacją w 3. rundzie.

Świątek w pierwszej rundzie miała wolny los, dzięki czemu rywalizację zaczynała od kolejnej fazy. Polka bez problemu poradziła sobie z Japonką Misaki Doi wygrywając 6:2, 6:4. Do zwycięstwa w pierwszym secie przyczyniły się dobre returny, co pozwoliło przełamać na 5:2. W decydującym momencie pierwszego seta Świątek wywalczyła asa serwisowego. W kolejnym secie wkradły się błędy przy własnym podaniu, co kosztowało stratę gema. Japonka przełamała, ale ostatecznie to Świątek zameldowała się w kolejnej rundzie.

W niej rywalką Polki była Gabriele Muguruza. Pierwszy set to istna dominacja Hiszpanki, która nie oddała choćby gema. Przyczyną braku sukcesu Polki były błędy przy własnej zagrywce jak podwójny błąd serwisowy. Łącznie Polka popełniła aż sześć podwójnych błędów przy czystej grze Hiszpanki, co nie mogło zwiastować dobrego zakończenia. W drugiej partii gra Świątek nieco się poprawiła, ale to Maguruza wygrała 6:4, a w konsekwencji 2:0.