W dniu dzisiejszym rozpoczynamy walkę o ćwierćfinał Ligi Europy. Kilka spotkań zapowiada się naprawdę interesująco, a my skupimy się na dwóch. Pierwsze z nich to bez wątpienia hit dnia, Manchester United podejmie AC Milan. Drugi to także rywalizacja włoskiej ekipy. Będziemy na meczu AS Romy z Szachtarem Donieck. Sprawdź nasze typy bukmacherskie na oby dwa spotkanie i graj z nami! Zapraszamy do analizy.

Manchester United vs. AC Milan – analiza i typ

Gdybyśmy przenieśli się kilka lat do tyłu, to starcie Czerwonych Diabłów z Rossoneri, mogło być spokojnie półfinałem Ligi Mistrzów. Czasy jednak się zmieniły i doczekaliśmy się takiego meczu w 1/8 finału Ligi Europy. Nie ma co jednak narzekać, bo w tym sezonie obie ekipy spisują się naprawdę nieźle i możemy spodziewać się ciekawego dwumeczu.

Celowo napisałem w dwumeczu, gdyż w pierwszym starciu na pewno nikt nie zagra na ryzyku. Obu ekipom będzie chodziło o zabezpieczeniu tyłów, mając w głowie rewanż. Zwłaszcza Milan, który kolejne starcie zagra u siebie, będzie chciał skupić się raczej na obronie i nastawi się na kontrę. Wiemy doskonale jak działa włoska obrona, gdy jest na to nacisk. Ciężko przebić się przez linie poczynając od środka pola. Pioli to uznany taktyk, więc spodziewam się szachów.

Jeśli chodzi o Manchester, to wydaje się, że będą musieli bardziej dążyć do zdobycia gola. Z drugie strony jechać na teren rywala z wynikiem 0:0, to nie jest trudna sprawa. Nie mniej jednak, na własnym boisku będą musieli bardziej kreować grę i skupić się na ataku pozycyjnym. Ich ofensyws w starciu z mocnymi ekipami już tak nie błyszczy, dlatego w żaden sposób nie spodziewam się tu bramek.

Uważam, że dobrym typem na ten mecz, jest under bramek. Kursy wystawione dość poprawnie, choć i tak bym nie wierzył w ofensywy mecz i jeszcze bym kursy obniżył na under. Wybrałem na ten mecz linię 3 bramek i wydaje się, że to dobra opcja.

Typ: under 3 bramki @ 1,50

AS Roma vs. Szachtar Donieck – analiza i typ

Drugie spotkanie, na którym mocniej się pochylimy, to pojedynek AS Romy z Szachtarem Donieck. W tym zestawieniu faworyt wygląda dużo bardziej jasno i jest nim oczywiście drużyna z Włoch. Fenomen zawodników z Doniecka trochę mija i już nie są takim groźnym zespołem, jak jeszcze 3 lub 4 sezony temu. Roma gra u siebie i będą chcieli już dziś zapisać sobie niezłą zaliczkę.

Jeśli porównamy oba zespoły, to wszystko przemawia za gospodarzami. Lepsza kadra, lepsza forma i więcej możliwości. Naprawdę nic tu nie wskazuje żebyśmy byli świadkami niespodzianki, przynajmniej na papierze. Widzę to tak, że to Roma będzie prowadziła grę, ale niejednokrotnie pokazali ze maja spore problemy z ostatnim podaniem i skutecznością. Tutaj także może tak być, gdyż nie sądzę, że piłkarze Szachtara się tu otworzą. Raczej będą chcieli wywieźć z Rzymu jak najlepszy wynik.

Z drugiej strony, ekipa z Doniecka nie ma zbytnio czym postraszyć w ofensywie. Mają w składzie kilku Brazylijczyków, ale to już nie to samo. Roma lubi popełniać błędy w obronie, ale nie mam przekonania, że Szachtar z nich skorzysta. Jest to kolejny mecz, w którym nie spodziewam się szału i wielu bramek. Bardziej celowałbym w niskie zwycięstwo Rzymian bez straty bramki.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, zdecydowałem się na under 3,5 bramki. Pamiętajmy, że jest to pierwszy mecz o nikt nie otworzy się od razu. Będzie dużo badania rywali, a też nie widzę tutaj na tyle jakości, żebyśmy zobaczyli 4 bramki. Kurs 1,55 na taki zdarzenie wydaje się naprawdę niezły, dlatego też bez wahania idę w ten zakład.

Typ: under 3,5 @ 1,55

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!