TREY KELLY fot. Anna Kmiotek, polski-sport.com

Ważną wygraną pod kątem układu tabeli przed play off odnoszą zawodnicy Arged BM Slam Stali. Ostrowianie pozostają w walce nawet o drugą lokatę.

Już w pierwszej kwarcie ostrowianie grali skutecznie w ataku. Kreatorem gry okazał się Trey Kell. Ważne trafienia zaliczał Denzel Anderson. W drugiej kwarcie ważne trafienia dla Astorii zaliczali Jakub Nizioł oraz Tomislav Gabrić. Jednak to było na dłuższą metę za mało. Mark Ogden oraz Trey Kell kontrolowali sytuację na boisku i po dwudziestu minutach było 48:53.

Po wznowieniu gry aktywny i skuteczny był Chris Smith. Po serii jego trafień ostrowianie odskoczyli na 13 oczek. Corey Sanders starał się na to reagować, ale nie do końca przynosiło to efekty. Właśnie świetna gra Stali sprawiła, że mecz ył w zasadzie rozstrzygnięty. Trójka Denzela Anderssona w ostatniej sekundzie pozwoliła Arged BMSlam Stali prowadzić po 30 minutach aż 88:66. W kolejnej części spotkania ostrowianie nadal byli bardzo dobrze dysponowani w ofensywie. “Setkę” przekroczył Maciej Kucharek, a Enea Astoria nie była już w stanie wrócić do gry.

ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WLKP.  88:109 (24:34, 24:19, 18:35, 22:21)

Enea Astoria: Tomislav Gabrić 23, Corey Sanders 18, Jakub Nizioł 17, Zane Waterman 12, Adrian Bogucki 9, Paulius Dambrauskas 7, Markus Loncar 2, Michał Krasuski 0, Marcin Nowakowski 0.

Arged BMSlam Stal: Roland Denzel Andersson 20, Mark Ogden 18, Chris Smith 18, Jakub Garbacz 15, Trey Kell 15 (10 as.), Jarosław Mokros 10, Maciej Kucharek 7, Josip Sobin 4, Taurean Green 2.