Legia Warszawa w 21. kolejce Ekstraklasy pokonała Wartę Poznań 3:2. Dzięki temu wykonuje ogromny krok w kierunku obrony Mistrzostwa Polski!

Na brak bramek kibice obu zespołów narzekać nie mogli. Już na początku pierwszej połowy strzelanie dla Legii rozpoczął Filip Mladenović. W 3. minucie strzelił na bramkę golkipera Warty Poznań Adriana Lisa i umieścił piłkę (po rykoszecie) w samym okienku. Mimo wyjścia na prowadzenie Legioniści dalej dążyli do zdobywania kolejnych bramek. Sytuacji pod bramką Warty było naprawdę wiele. Mimo tego niespodziewanie to Warta Poznań mogła cieszyć się ze zdobycia bramki. W 27. minucie nieudane dośrodkowanie obrońcy Jana Grzesika zostało przekute na gola. Artur Boruc był kompletnie zaskoczony tym, że piłka wylądowała w samym narożniku jego bramki.

Legia chciała koniecznie znów wyjść na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Zaledwie po 3. minutach od bramki Grzesika ,,Wojskowi” mogli cieszyć się znów z bycia na prowadzeniu. Gola strzelił Wszołek po kapitalnym dośrodkowaniu Mladenovićia. Warta Poznań nie zamierzała odpuszczać, dzięki czemu w drugiej połowie również czekały emocje.

W drugiej połowie spotkania Legioniści chcieli jak najszybciej strzelić trzecią bramkę, tak aby zamknąć mecz i już do końca być w komfortowej sytuacji na boisku. To się jednak nie udawało. Legia miała problemy z dominacją na połowie rywala. W 65. minucie nareszcie została przełamana strzelecka niemoc. Dokonał tego oczywiście nie kto inny jak bohater dzisiejszego meczu – Filip Mladenović. To on również był autorem trzeciego gola dla ,,Wojskowych”. Najpierw Paweł Wszołek dośrodkował piłkę do Luquinhasa, którego strzał został wybroniony przez Adriana Lisa. Poprawił to wszystko wspomniany Mladenović, który dołożył głowę i tym razem bramkarz Warty Poznań nie miał już szans.

Wydawało się, że w meczu już nic złego nie zdarzy się dla Legii. Niespodziewanie jednak pomocnik gospodarzy Paweł Wszołek użył ręki w polu karnym Warty. To oczywiście skutkowało rzutem karnym dla gości, którego wykonał w 79. minucie Mateusz Kupczak. Piłkarz bez problemów pokonał Artura Boruca, zmieniając wynik na 3:2. Mimo, że Warta chciała doprowadzić do remisu to w końcówce spotkania było widać wyraźne zmęczenie piłkarzy gości.

Dzięki wygranej z Wartą Poznań Legia Warszawa wykonuje kolejny ogromny krok do obrony Mistrzostwa Polski. W tej chwili nad drugą Pogonią Szczecin ma 7 punktów przewagi. Warta Poznań natomiast znajduję się na 10 pozycji w tabeli Ekstraklasy z niewielką stratą do Piasta Gliwice.

Legia Warszawa vs Warta Poznań 3:2 (2:1)

1:0 Filip Mladenović 3′
1:1 Jan Grzesik 27′
2:1 Paweł Wszołek 30′
3:1 Filip Mladenović 65′
3:2 Mateusz Kupczak 79′ (rzut karny)

Legia Warszawa: Artur Boruc, Josip Juranović, Mateusz Wieteska, Artem Szabanow, Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Andre Martins (55′ Walerian Gwilia), Filip Mladenović, Bartosz Kapustka, Luquinhas, Rafael Lopes (46′ Tomas Pekhart).

Warta Poznań: Adrian Lis, Jan Grzesik, Robert Ivanov, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb, Mateusz Kupczak, Mateusz Kuzimski, Mateusz Czyżycki (69′ Mariusz Rybicki), Maciej Żurawski (90′ Robert Janicki), Makana Baku, Adam Zrelak.