fot: Wisła Kraków SA

W meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zmierzyła się z Wisłą Kraków. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0. Tym samym Lechia przerywa krakowianom ich serie 4. meczów bez porażki.

Przed samym meczem widząc formę obu zespołów można było się nastawiać na zaciętą i bardzo ciekawą rywalizację. Przypomnijmy tylko, że pomimo różnicy 6. miejsc oba zespoły w ostatnim czasie prezentowały naprawdę dobrą formę nie przegrywając żadnego ze swoich 4. ostatnim spotkań.

Poniekąd przedmeczowe przewidywania  znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ w pierwszej połowie byliśmy świadkami naprawdę wielu dobrych sytuacji. Niestety żadna z nich nie zakończyła się finalnie bramką i oba zespoły schodziły do szatni z zerowym dorobkiem bramkowym.

Na szczęście w drugiej połowie sytuacja uległa zmianie i już w 64. minucie zobaczyliśmy premierowe trafienie w tym spotkaniu.

Do siatki rywali z rzutu karnego piłkę skierował Flavio Paixao dając Lechii prowadzenie 1:0. Sam rzut karny został podyktowany po analizie powtórek z systemu VAR, na których sędzia Jarosław Przybył dostrzegł nieprzepisowe zagranie ręką ze strony obrońcy Wisły- Davida Mawutora.

Po straceniu bramki drużyna Wisły starała się jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale ich marzenia o wywiezieniu z Gdańska choć jednego punktu w 93. minucie zakończyło kolejne trafienie zespołu z Gdańska. Tym razem do siatki trafił rezerwowym Lechii Zarko Udovicic.

Serb swoją bramką zapieczętował wygraną Lechii, która po kolejnym zwycięstwie zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.