Milik

Arkadiusz Milik strzelił swoją trzecią bramkę w tegorocznych rozgrywkach francuskiej Ligue 1. W 29. kolejce jego Olympique Marsylia rywalizowało u siebie z Stade Brestois 29.

Polak wpisał się na liście strzelców w doliczonym czasie pierwszej połowy. Piłkę Milikowi oddał Payet, zaś były gracz Napoli momentalnie zabrał się w stronę pola karnego, zszedł do lewej strony i strzałem po ziemi pokonał golkipera przyjezdnych.

W 71. minucie trafienie wyrównujące zanotował główkujący po podaniu z rzutu wolnego, Brassier.

Komplet punktów zostaje jednak w Marsylii. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił po ładnej, szybkiej, koronkowej akcji Olympique Thauvin, który bramkarza gości pokonał mocnym uderzeniem z siódmego metra. W doliczonym czasie gry trafienie ustalające wynik spotkania zanotował główkujący Cuisance.

Ostatnie ligowe zwycięstwo marsylczycy zanotowali w 22. kolejce, lecz ten mecz odbył się 10 marca. W tym roku Olympique zgromadził 14 pkt.

Ligue 1, 13.03.2021.                                                                                              Olympique Marsylai 3:1 Stade Brestois