W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium podejmował u siebie włoskie Lazio. W wyjściowym składzie znalazł się Robert Lewandowski, który znalazł drogę do siatki.

W pierwszym spotkaniu monachijczycy wygrali na wyjeździe 4:1, dzięki czemu do rewanżu mogli podejść spokojnie.

W 32. minucie faulowanym podczas ustawiania się do piłki lecącej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był Goretzke. Chwilę później trafienie z jedenastki zaliczył charakterystycznie uderzający, Robert Lewandowski, dla którego było to 73. trafienie w historii jego występów w Lidze Mistrzów.

Kolejna bramka padła w drugiej połowie spotkania. W 73. minucie piłkę z głębi pola otrzymał nabiegający w pole karne, Chupo-Moting, który bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Ostatecznie Bawarczycy zwyciężyli 2:1, gdyż w 83. minucie honorowe trafienie zanotował główkujący po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Marco Parolo.

Liga Mistrzów, 17.03.2021.                                                                                  Bayern Monachium 2:1 Lazio Rzym (w dwumeczu 6:2)                                            33′ Lewandowski, 73′ Chuopo-Moting – 83′ Parolo