Foto: architectmagazine.com

Po zeszłorocznym odwołaniu najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego na świecie fani gier na zielonej trawie długo czekali na informacje dotyczące Wimbledonu w 2021 roku. Organizatorzy postanowili zaprezentować plany, ukazując jednocześnie zasady niezbędne do jego zorganizowania.

Rok temu wszyscy przeżywaliśmy pierwszy etap związany z eksplodującą pandemią koronawirusa, odwołane turnieje były wtedy chlebem powszednim. Dziś jesteśmy już dużo mądrzejsi i możemy planować rozgrywki z uwagą o większe bezpieczeństwo kibiców jak i samych zawodników. Dlatego też Wimbledon 2021 ma mieć miejsce pomiędzy 28 czerwca – 11 lipca 2021, lecz przy ścisłym przestrzeganiu zasad brytyjskich służb medycznych i rządu.

Organizatorzy poinformowali min. o tym, że wszyscy zawodnicy, członkowie ich sztabów oraz sędziowie zostaną ulokowani w wybranych hotelach, a nie jak to tradycyjnie miało miejsce w losowo wynajmowanych domostwach w Londynie. Będzie to wymóg konieczny, aby wziąć udział w turnieju.

Dla fanów najważniejszą informacją jest to, że będą oni mogli obejrzeć swoich idoli na żywo. Nie wiadomo co prawda jeszcze w jakich ilościach będą oni wpuszczani na trybuny – to pozostaje kwestią otwartą. Zrezygnowano z tradycyjnych kolejek po wejściówki, kibice będą mogli je nabywać drogą internetową. Sprzedaż ma ruszyć w czerwcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!