Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna w meczu 21. kolejki piłkarskiej Fortuna I Ligi. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Jacek Podgórski.

W zdecydowanie lepszych nastrojach do meczu podchodzili gospodarze, którzy wygrali trzy ostatnie spotkania, a w tabeli zajmowali 2. miejsce. Korona w trzech ostatnich meczach zgromadziła 4 pkt.

Pierwsza połowa nie przyniosła rozstrzygnięć bramkowych. Najlepszą okazję miał w 39. minucie Paweł Wojciechowski, lecz nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego dla Górnika po faulu Zebicia. Piłkę po jego strzale skutecznie odbił Marek Kozioł.

W drugiej części spotkanie niespodziewanie to goście znaleźli drogę do siatki. Tym razem po przewinieniu Midzierskiego szansę na zdobycie bramki z rzutu karnego mieli przyjezdni. Z jedenastu metrów do siatki trafił Jacek Podgórski.

Ostatecznie miejscowi nie zdołali wyrównać i komplet punktów jedzie do Kielc. Górnik może mówić o pechu. Przez większość część spotkania to on był w posiadaniu piłki i oddał więcej celnych strzałów na bramkę, lecz nie zdołali przechytrzyć wspominanego Kozioła. Dla Korony to druga ligowa wygrana z rzędu.

Fortuna I Liga, 19.03.2021.                                                                               Górnik Łęczna 0:1 Korona Kielce